8 סוגי מקלחונים – מה עדיף לכם?

היכרות עם סוגים שונים של מקלחונים היא תנאי לחיסכון במקום ולניצול אופטימאלי של חדר הרחצה. אבל מה מאפיין כל דגם ואיך יודעים מה עדיף? הנה כל התשובות

מקלחון יכול לשדרג את חדר הרחצה של הבית הפרטי. לא משנה מה גודל חדר הרחצה, מקלחונים נוחים מאוד לשימוש ומתאימים לטווח רחב מאוד של גילאים. עם זאת, יש גם הבדלים בין סוגי מקלחונים ומאוד חשוב להכיר אותם אם רוצים לדעת מה עדיף.

 

מקלחונים עם דלת הזזה או פתיחה

ההבדל העיקרי הוא בין מקלחונים שבהם הדלת זזה לצדדים על גבי מסילה, לבין מקלחונים שבהם הדלת נפתחת קדימה ואחורה על גבי ציר. דלת הזזה רגילה חוסכת במקום כי אפשר להציב אותה ממש מול רהיטים אחרים של חדר הרחצה או מול הכיור, בעוד דלת פתיחה מתאימה לחדרי רחצה גדולים או לשימוש של בעלי מוגבלויות, קשישים ונכים.

 

מקלחונים מרובעים לעומת מעוגלים

עוד הבדל בין סוגים שונים של מקלחונים תלוי במבנה שלהם. כאן אפשר להצביע למשל על המאפיינים השונים של מקלחונים מרובעים לעומת מקלחונים מעוגלים, כמו גם על חדר הרחצה שבו עדיף לשלב כל אחד מהם.

עם זאת, כדאי לדעת שהמקלחונים המרובעים נחשבים סטנדרטיים והם מתאימים לסגנון עיצוב קלאסי – בעוד מקלחונים מעוגלים יכולים להתכתב עם המאפיינים של סגנון עיצוב מודרני. בנוסף, מקלחון מעוגל מתאים יותר לחדר רחצה קטן ובעזרתם אפשר לשבור את המרחב וליצור אשליה אופטית של חלל גדול ומרווח.

 

מקלחונים קטומים לעומת מקלחוני חזית

סוגים אחרים לגמרי של מקלחונים הם פינתיים. במקלחונים כאלה הפינה היא קטומה, כך שניתן להתאים אותם בקלות יחסית למידות של חדרי רחצה קטנים. לשם השוואה, מקלחוני חזית בנויים בצורה של קופסא עם 3 דלתות ודלת הזזה שנעה ב-90 מעלות פנימה או החוצה לפי הציר. ספציפית בקטגוריה של מקלחוני חזית, אפשר גם להשוות בין עיצובים מיוחדים.

 

המאפיינים של מקלחונים פינתיים

אי אפשר לדבר על סוגים שונים של מקלחונים בלי להזכיר את הפתרון הפינתי. כאן מדובר על מקלחונים מאוד מבוקשים כי הם חוסכים מקום בחדרי רחצה ומשום שהם מנצלים היטב את הפינה שממילא קיימת בהם. כמו כן, אפשר לבחור בין מקלחונים פינתיים עם 2 דפנות על קירות החדר – או לחילופין מקלחונים פינתיים עם צד קבוע אחד בלבד.

 

איך משיגים מקלחונים בהתאמה אישית?

החדשות הטובות הן שכיום אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע על מנת להשיג מקלחונים בהתאמה אישית. התאמה אישית מן הסוג הזה מגלמת בתוכה התייחסות אל פרמטרים רבים ובהם גודל המקלחון, סוג חומרי הגלם שבהם משתמשים, סוג הזכוכית שיש בחזית, סוג אביזרי הפרזול והידיות וכן הלאה. בנוסף, התאמה אישית מול בעלי מקצוע כוללת התייחסות אל גודל החלל וסגנון העיצוב.

 

מקלחון

אולי יעניין אותך גם

כלי עבודה
לבית ולגינה
4 כלי עבודה שחשוב שתכירו!

כלי עבודה הם מוצרים שחשוב שיהיו בכל בית. לא משנה מה אתם עושים, לפחות ברמה הבסיסית אתם צריכים להחזיק כמה כלי עבודה שאיתם תוכלו לבצע

קרא עוד »
מִזרָן
לבית ולגינה
5 טיפים לבחירת המזרן המושלם

שנת לילה טובה היא חיונית לבריאות ולרווחה הכללית שלנו, ואחד הגורמים המכריעים להשגתה הוא בחירת המזרון המושלם. עם מגוון כללי הזמינות בשוק המזרנים, המשימה עלולה

קרא עוד »