6 שאלות שעלייך לשאול את הרופא לפני הגדלת חזה

 

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח פשוט יחסית אשר בסופו התוצאה המתקבלת היא חזה מורם וזקוף. על אף שמדובר בניתוח פשוט יחסית, חשוב מאוד לשאול את הרופא מספר שאלות כדי לדעת טוב יותר בפני מה את עומדת.

ניתוח הגדלת חזה – לא לעשות בקלות ראש

ניתוח הגדלת חזה הוא ללא ספק ניתוח מבוקש מאוד עבור נשים רבות אשר מעוניינות להחזיר לעצמן את הביטחון העצמי כמו גם לחוש נשיות יותר. למעשה, הניתוח הזה כל כך פופולרי שבכל שנה עשרות אלפי נשים עוברות תחת סכין המנתח ויוצאות תוך זמן קצר עם חזה מושלם וזקוף. אבל, כפי שמסביר ד"ר שלמה ברודובסקי, מומחה לכירורגיה פלסטית ואלסטית ואחד המנתחים המובילים בישראל לניתוח הגדלת חזה מטופלות רבות לא מבינות את החשיבות של שאילת שאלות בטרם ביצוע ניתוח ולכן חשוב לדעת כפי שמסביר ד"ר ברודובסקי כי לעיתים עלולים להתרחש אי אילו סיבוכים (על אף שהם נדירים ביותר) וכמו בכל הליך רפואי חשוב מאוד לשאול את המנתח שאלות וזאת על מנת שתדעי בדיוק בפני מה את עומדת ומה צפוי לך לפני הניתוח, במהלכו ואחריו. ד"ר ברודובסקי אסף עבורך את השאלות החשובות ביותר שעלייך לשאול בטרם את מבקשת לבצע ניתוח הגדלת חזה:

  1. האם אכן מדובר בניתוח שמתאים לי? – הסיבה לשאלה הזו היא שלא מעט מקרים ישנם נשים שהניתוח אינו מתאים להן, הן משיקולים אסתטיים, בריאותיים וכו'. לכן, חשוב לבצע אבחנה אצל רופא לגבי מידת ההתאמה לניתוח, בהתאם לפרמטרים הללו.
  2. איזה גודל של שתלים לבחור? – גודל השתל נקבע ע"פ רצון המטופלת אך גם ע"פ חוות הדעת המקצועית של הרופא המטפל, לכן בדקי עמו מה הגודל הרלוונטי לפרופורציות של הגוף. בהקשר זה חשוב לדעת שישנם שני סוגים מרכזיים של שתלים: שתל עגול ושתל בצורת טיפה.
  3. מהן הכנות שיש לבצע לפני הניתוח? – כלומר, האם יש צורך בבדיקות מסוימות בטרם מבצעים את הניתוח, בייחוד כאשר מדובר בנשים אשר חצו את גיל 40 ויש צורך שהן יבצעו בדיקת ממוגרפיה אשר חשובה ביותר לא רק בניתוח חזה אלא לשמירת הבריאות וגילוי מוקדם של סרטן.
  4. כיצד מתבצע ההליך? – וזאת על מנת להבין לחלוטין את פרוטוקול הניתוח כפי שיבצע אותו המנתח.
  5. מהו תהליך ההרדמה? – כמו בכל ניתוח, גם בניתוח חזה המטופלת מורדמת. חשוב לקבל מידע מקצועי לגבי מי הוא המרדים, כמו גם מהו ניסונו וכמה זמן תהיי מורדמת לפני ואחרי הניתוח.
  6. מהם הסיבוכים האפשריים? – ניתוח הגדלת חזה עלול במקרים מסוימים להסתבך. לכן, בדקי היטב מהם הסיבוכים האפשריים אשר עלולים להתרחש בעקבות ביצוע הניתוח כך שתדעי מראש בפני מה את עומדת.

דוקטור שלמה ברודובסקי מבצע ניתוחי הגדלת חזה, בקרו באתר שלו.

 

אולי יעניין אותך גם

כל מה שחשוב לדעת על גידולים בעין
בריאות
כל מה שחשוב לדעת על גידולים בעין

העיניים הן אחד מאיברי החוש החיוניים ביותר לתפקודנו היומיומי, ולכן חשוב להקפיד לשמור על בריאותן. אחת הבעיות החמורות שעלולות לפגוע בעיניים היא התפתחות גידולים, אשר

קרא עוד »
טראומת מלחמה
בריאות
חוויתם טראומה במלחמה? כך תוכלו להתגבר

חוויית קרב ומלחמה יכולה להותיר צלקות נפשיות עמוקות בדמות טראומה פוסט-טראומטית. תסמינים כמו הצפות זיכרון, סיוטים, חרדה והימנעות חברתית עלולים לפגוע משמעותית בתפקוד ובאיכות החיים

קרא עוד »
מנתח אף
בריאות
5 טיפים למציאת מנתח אף תותח!

ניתוח אף הוא הליך כירורגי שמטרתו לעצב מחדש ולשפר את מראה האף. מעבר ליתרונות הקוסמטיים שלו, ניתוח אף משרת מטרה חיונית בתיקון בעיות תפקודיות, כגון

קרא עוד »
מה תפקידו של פודיאטור מנתח
בריאות
מה תפקידו של פודיאטור מנתח?

פודיאטורים מנתחים מבצעים ניתוחים עבור שתי מטרות מרכזיות, שהן טיפול בפגיעות וחבלות וטיפול בעיוותים באזור כפות הרגליים. אם יש לכם בעיות או כאבים באזור כפות

קרא עוד »