6 טיפים לניקוי המזגן שלכם

הוא דואג למזג אוויר קר בחדר בחודשי הקיץ החמים, ומחמם אותנו בחורף כשאנחנו רועדים מקור – המזגן הופך את החיים שלנו להרבה יותר נוחים. למרות זאת, יש מי שמחזיק בבית שלו מזגן, אך לא נהנה מהיכולות שלו, וזאת לרוב בעקבות תחזוקה לקויה של המזגן שאינה כוללת ניקוי. עם 6 הטיפים הבאים תוכלו לנקות את המזגן שלכם בצורה נכונה.

 

להתמיד לאורך זמן

אחת הבעיות העיקריות הקשורות אל ניקוי מזגן היא אנשים שיכולים להישבע שהם ניקו את המזגן שלהם, ובכל זאת יש להם נזילה, עובש מהמזגן או שהוא פשוט עובד בצורה לא טובה מדי. בעיה זאת נוצרת כאשר אדם מחליט לנקות את המזגן שלו אחת לתקופה מסוימת, כל כמה חודשים ומעלה, מה שפוגע במזגן. התמדה לאורך זמן בניקוי של המזגן היא זו שתעשה אותו באמת לנקי, ותאפשר לו לתפקד בצורה האופטימלית.

ניקוי מזגן

לנקות את הפילטרים

ניקוי מזגן כולל כמה שלבים, כאשר אחד מהם הוא ניקוי של הפילטרים. אלו אותן רשתות שמסננות את האוויר, מה שהופך אותן לקרקע פורה עבור אבק ולכלוך. האבק והלכלוך פוגעים בצורה קשה מאוד במזגן לאורך זמן, כך שכדי להימנע ממצב של נזילת מים מהמזגן צריך להשקיע בניקוי של הפילטרים תחת מים זורמים.

 

ניקוי פשוט אך יסודי

המילה "ניקיון" מרתיעה לא מעט אנשים, מה שגורם להם להצטייד בחומרים ותכשירים מיוחדים לניקוי. כשמדובר על ניקוי מזגנים, אין צורך בכך. חומרים כימיים עשויים לפגוע במזגן ובאוויר שהוא מוציא. דווקא הפשוט הוא המומלץ. ניקוי של הפילטרים תחת מים זורמים, שימוש בסמרטוטים או מגבות נייר ומברשות לצורך טאטוא אמורים לעשות את העבודה בצורה איכותית מספיק.

ניקוי פשוט אך יסודי

ניקיון הוא לא תחליף לאיש מקצוע

אם אתם עושים את אותה פעולה שוב ושוב, אך שום דבר לא משתנה, ייתכן שהמזגן שלכם לא עושה לכם בעיות בעקבות לכלוך. ישנן תקלות שונות שעשויות להתרחש בתוך המזגן, שרק איש מקצוע מנוסה ומיומן יכול לזהות. לנקות את המזגן זה חשוב, אך לוודא שאין בו תקלות זה חשוב לא פחות. בשלב הזה יהיה כדאי לפנות לטכנאי מזגנים מיומן, על מנת שהאחרון יוכל לקבוע האם מדובר בתקלה או בניקוי לקוי.

 

מניעה ובקרה

זאת לא חכמה לנקות את המזגן רק כאשר הוא מתחיל לטפטף או להעלות עובש. שימו לב שבאמצעות הניקוי את מונעים נזקים פוטנציאליים של מזגן מלוכלך, אך מנגד תהיו כל הזמן בבקרה על המצב של המזגן.

 

הכרת מבנה המזגן שלכם

ככל שאתם מכירים משהו טוב יותר, כך יש לכם יותר ביטחון כשאתם ניגשים אליו. תקדישו זמן להכרת החלקים השונים במזגן שלכם. ככה תוכלו לנקות את המזגן בצורה יסודית, מבלי לפספס אף חלק ולשמור עליו נקי ומתפקד.

לנקות את המזגן שלך

אולי יעניין אותך גם