5 רעיונות מהנים במיוחד ליום הולדת לילדה בת 7

בגילה הצעיר, כל יום הולדת אותו אנו חוגגים לילדתנו הוא מיוחד. עם כל שנה ניתן לראות יותר ויותר כיצד היא גדלה ומשתנה. יום ההולדת השביעי הוא מיוחד ביותר היות וזו גם שנתה הראשונה, או השנייה, בבית הספר ועל כן השנה הזאת מיוחדת לא רק עבורנו אלא גם עבורה. ביום ההולדת הזה חשוב יהיה לה לשים דגש על חייה החברתיים ואיזה זמן טוב יותר לסייע לה, מאשר ביום ההולדת?

לקראת יום הולדת השביעי של בתנו סביר כי נצטרך לערוך חגיגה הכוללת גם את חברי כיתתה בפעם הראשונה. אירועים מסוג זה הם חשובים ביותר בעבור ילדים בגיל כה צעיר היות ובשלב זה הם מתחילים לבסס קשרים חברתיים אותם יתחזקו לשנים הקרובות בבית הספר והתיכון, וגם ילמדו הם כיצד לנהל עצמם בסביבה חברתית.

באה השאלה, כיצד נחגוג יום הולדת לילדה בת 7 כך שהיא תהנה ותרוויח מכלל החוויה, וכך גם חבריה החדשים? הנה חמישה רעיונות מקוריים לחגיגות יום הולדת 7:

 

סדנאות

סדנאות ניתן להעביר בבית, בחוץ, או באולם מושכר, והיתרון הגדול הוא כי ניתן לבחור מתוך מגוון רחב של נושאים. במידה ומדובר במסיבת בנות בלבד נוכל להזמין סדנת נסיכות, סדנת "עשה זאת בעצמך" להכנת כוסות, חולצות, תכשיטים, מוצרי טיפוח, ועוד. במידה ומדובר במסיבת מעורבת עם כלל חברי הכיתה ניתן לעשות סדנאות מוזיקה, בועות סבון, גיבורי על, ועוד.

הדבר המיוחד בסדנאות כי כל ההפקה מנוהלת על ידי אלו שבחרתם להזמין דרכם את הסדנה, מהמוזיקה ועד הזמנות קסומות. במסגרת ההפעלה הילדים נהנים ממגוון רחב של פעילויות בשילוב של העברת ערכים ולמידה. באמצעות סדנה, ילדת יום ההולדת תוכל להתגבש עם חבריה בזמן שהם מעשירים את הידע והיכולות שלהם.

 

מסיבת נושא

כפי שציינו, בגיל שבע בתנו היא כבר אדם חברתי והחלטי בהרבה יותר, וסביר כי תדע להנחות אתכם בנוגע לאיזה יום הולדת היא תרצה בדיוק. אם כן, בהתאם להחלטתה ניתן לערוך מסיבה בהתאם לנושא הנבחר. כלת השמחה תוכל לבחור מקבץ חברות אותן תוכל להזמין למסיבת פיג'מות, ספא, הוואי, הודו, ועוד. מסיבות מסוג זה הן לרוב לבנות בלבד ומטרתן לגבש יחד את הבנות הצעירות.

במסגרת המסיבה יהיו להן עמדות איפור, לק, וטיפוח. הן יוכלו לערוך מסיבת ריקודים בהתאם לנושא ולהחליף תלבושות שונות. בנוסף, בהתאם לנושא הנבחר יוכלו ללמוד ולהעשיר את עצמן באותו תחום.

 

קוסם

הבאת קוסם למסיבת ילדים תתאים יותר למסיבה שמאחדת את כלל חברי הכיתה ולא רק ילדות. רעיון זה יכול להיות כיפי ומהנה במיוחד בעבור הילדים, וזאת במידה ונבחר כראוי את המפעיל. חשוב לקבל המלצות מראש ולוודא שהוא יודע להחזיק את תשומת ליבם של הילדים. במידה ובחרנו נכון, קוסם לא רק יציג פעלולים מסוגים שונים, אלא גם ידע להלהיב את הילדים ולהעשיר אותם בידע על חשיבה מהירה והתמדה.

 

מצא את המטמון

כולנו יודעים שילדים נוטים להשתעמם בקלות, ובגיל בית הספר במיוחד יש בקרבם הרבה אנרגיה שרוצה להשתחרר. אם כן, מסיבת חפש את המטמון היא הפתרון המושלם לכך. חגיגה מסוג זה ניתן לארגן לבד או להזמין, וניתן לבצעה בבית או אפילו בחוץ. במסגרת חגיגה זו הילדים מפעילים את הדמיון, החשיבה הלוגית, ובעיקר את הגוף. בנוסף, פעילות מסוג זה מגבשת ביותר ומפתחת את חושיהם במיוחד לקראת תקופת בית הספר.

 

בילוי משפחתי

כמובן, שלא כל חגיגה מצריכה את כלל החברים, ולפעמים בילוי משפחתי מגבש הוא בדיוק התשובה הנכונה. נוכל לצאת לבילוי, בנוסף למסיבה עם חברים, או אפילו נוכל להזמין חברה קרובה או שתיים של הילדה. במסגרת בילוי זה נוכל לצאת עמה לטיול היסטורי ביעד כלשהו במדינה, גן החיות, יום כיף בחוף הים, לונה פארק, ועוד מגוון אפשרויות מהנות ומלמדות.

 

לסיכום

גיל שבע הוא גיל חשוב מאד בחייה של ילדה צעירה, בו היא נהיית יצור חברתי שמתחיל לקבל החלטות ולהכיר את עצמו. בגיל זה, מסיבת יום ההולדת גם היא נהיית חשובה היות ומדובר כעת במאורע חברתי בו היא מתגבשת עם חבריה החדשים ונוצרות חברויות לטווח הרחוק, ואולי אף לתמיד. אם כן, חשוב לתת לילדה לבחור את הכיוון הכללי בו היא חושקת ואנו נוכל בהתאם לכך לבחור כיצד נוכל להגשים את רצונותיה של כלת השמחה.

ילדת יום הולדת

אולי יעניין אותך גם

מתוקים
אירועים
מגשי אירוח חלבי – עולם שלם ומגוון

החברה הישראלית עברה הרבה תהפוכות בעשורים האחרונים ואחד מהדברים המהותיים ביותר שהשתנו במדינתנו זה ההיצע והמבחר שיש לנו. אם בעבר היינו הולכים למכולת והיינו צריכים

קרא עוד »