פעילויות למשפחה – 5 רעיונות לפעילויות מגבשות ומהנות

, מועדים וחופשות של בתי הספר כמו החופש הגדול, הם זמן לבילוי עם המשפחה ולחיזוק הקשרים בין בני המשפחה השונים. בילוי משותף עם בני המשפחה הוא גם מהנה וגם תורם ליציבות המשפחתית ולבריאות הנפשית של כל אחד מבני המשפחה. לפניכם 5 רעיונות לפעילויות משפחתיות מגבשות ומהנות. 

 

1 – סדנאות בישול או שוקולד משפחתיות

אחת הדרכים המהנות ביותר לבלות כמשפחה בצורה משותפת היא בסדנת בישול או סדנת שוקולד. בסדנאות אלה לומדים להכיר חומרי גלם שונים כמו שוקולד, גבינות שונות ואפילו פסטה, לבשל מנות שונות ומיוחדות שכוללות חומרי גלם מעניינים, ולטעום מאכלים שבושלו על ידי טבח מקצועי.

ישנן סדנאות מהסוג הזה שמתאימות לעבודה בקבוצות. סוג זה של סדנאות הוא המתאים ביותר למשפחות שרוצות לבלות ביחד. אורך הסדנאות המדובר הוא בדרך כלל בן כמה שעות. ניתן להזמין סדנאות אלה גם כסדנה פרטית לחלוטין, במרבית המקרים בתוספת תשלום מתאימה.

צימר במדבר למשפחות

2 – טיול משפחתי בדרום

דרום הארץ הוא אזור שמאופיין בטבע מהפנט ביופיו, והשקט שהוא מזמן הינו מעולה לרגיעה ושלווה. לכן, כדאי לצאת לטיול משחתי בדרום. אפשר לערוך את החופשה המשפחתית בקמפינג חיצוני או השכרת צימר במדבר למשפחות. קיים מבחר רב של צימרים במדבר שמותאמים למשפחות, וניתן למצוא חוות דעת רבות עליהם באתרי האינטרנט השונים. אם יש לכם חשק לנסוע לחופשה משפחתית בדרום, חאן מרחב עם יכול להיות המקום המושלם בעבורכם.

 

3 – פעילות אתגרית – למשפחות הרפתקניות

פעילויות אלה נקראות לעיתים פעילות חבלים או פעילות אתגרים קבוצתית. בפעילות זאת, מוצבים לפני הקבוצה המשתתפת אתגרים מסוגים שונים. בכדי לפתור אתגרים אלה, יש לעבוד בצורה חכמה ובשיתוף פעולה מעלה בין חברי הקבוצה.

פעילות זאת היא לא רק חווייתית ומהנה מאוד, אלא גם עוזרת בקירוב של בני המשפחה אחד לשני. פעילות זאת מועברת על ידי מדריך מקצועי ומנוסה, זאת משום ששימוש לא נכון במכשירי הפעילות עלול להוביל לפציעה, לעיתים חמורה, של המשתתפים בפעילות.

צימר במדבר למשפחות

4 – קמפינג בקרוואן נייד

אחת הדרכים הטובות ביותר לגיבוש משפחתי באמצעות פעילות מהנה היא לצאת לקמפינג בטבע בקרוון נייד. כלי רכב זה הוא בעצם חדר מלון, שנע על גלגלים, ואפשר לנסוע איתו לכל מקום שרוצים ברחבי הארץ. חדר זה מאובזר בדרך כלל בשירותים, מזגן, מטבחון, מיטות ומקלחת. בחלק מהדגמים של הקרוואנים, אפשר לנסוע גם על דרכי גישה מעט מאתגרות יותר וכך ללון ממש במרכז הטבע.

 

5 – חדר בריחה

חדרי בריחה הם אטרקציה, שבמהלכה מנסים לפתור בצורה משותפת סדרה של חידות. כל חידה מובילה לחידה הבאה, עד שלבסוף שילוב של כל הפתרונות של כל החידות, פותח את דלת החדר שהייתה נעולה עד כה. חדרי בריחה הם דרך נהדרת לבלות את הזמן המשפחתי, והאתגרים המשותפים גם עוזרים לגיבוש ולחיזוק הקשרים המשפחתיים.

צימר במדבר למשפחות

אולי יעניין אותך גם