5 דגשים איך לעבור מבחן נהיגה בהצלחה

מבחן הנהיגה המעשי הוא המשמעותי ביותר על מנת לקבל רישיון נהיגה, אך לא פעם הוא גורם ללחצים שעלולים להביא לטעויות. המאמר ייתן 5 דגשים איך לעבור את מבחן הנהיגה בהצלחה.

 

1 – אל תיגשו לטסט אם אינם מרגישים מוכנים

עשיתם כבר הרבה שיעורי נהיגה ואפילו המורה לנהיגה המנוסה בטוח שאתם יכולים לגשת לטסט. עם זאת, אתם חשים חסרי ביטחון, לחוצים ומפחדים לעשות טעויות. במקרים כאלו עדיף לרכוש עוד קצת ביטחון ולא לגשת לטסט. נבחנים שניגשו לטסט לפני שהיו מוכנים או שהיו בלחץ משמעותי עשו טעויות שהובילו לתאונות. הם נזקקו לעורך דין מקצועי כדי שלא ימנעו מהם להוציא רישיון בכלל. באתר https://fclaw.co.il ניתן למצוא עורך דין מומלץ למקרים של מעורבות בתאונת דרכים.

 

2 – קבלו את כל האינפורמציה על הטסט מראש

כדי שתדעו למה לצפות בטסט ולמה מצפים ממכם, חשוב לקבל מהמורה לנהיגה שלכם את כל האינפורמציה של מה שהולך להתרחש בפועל בטסט. זמן הבחינה, זמן הנהיגה הכוללת, אלו יכולות נהיגה ייבחנו יותר, תשלום על הטסט, אלו טפסים תצטרכו להביא איתכם למבחן, האם הם תקפים ושילמתם את האגרה וכד'. מומלץ לשבת עם המורה לנהיגה שינחה אתכם לגבי כל הקשיים שעלולים לקרות בטסט והפתרונות להתגבר עליהם.

 

3 – היו ערניים!

מומלץ לילה לפני הטסט לישון היטב על אף ההתרגשות ולקום רעננים לקראת המבחן. במידה ואתם מתקשים להירדם היעזרו באמצעים שירגיעו אתכם ויסייעו לכם לישון היטב. בבוקר הטסט שתו קפה ואכלו ארוחת בוקר מזינה כדי לשמור על ערנות וריכוז בטסט. במהלך הטסט השתדלו להתנהג באופן טבעי ללא לחץ ובמידת הצורך השתמשו בתרופת הרגעה טבעית.

 

4 – יחס אדיב לבוחן

בזמן הטסט התנהגו בנימוס ואדיבות לבוחן. הקשיבו להוראות שלו ובצעו אותם בביטחון. במידה ומשהו לא ברור אל תתביישו לשאול את הבוחן כדי להיות בטוחים במה שאתם עושים. גם אם הבוחן מעיר לכם בזמן המבחן אל תתייאשו, זה לא אומר שתכשלו בבחינה.

 

5 – שמירה על קור רוח

במידה והמנוע נכבה במהלך הטסט מכל סיבה, הניעו אותו ואל תתרגשו אלא אם מדובר על זינוק בעלייה. גם אם הבוחן מבקש מכם לבצע חנייה ואינכם מצליחים, בקשו הזדמנות נוספת. בנוסף, אל תבצעו מהלכים מסוכנים כמו כניסה לצומת או עקיפה מבלי לשים לב לרכבים שמסביבכם. חשוב להקפיד על המרחק ביניכם למכונית שלפניכם, לעצור להולכי רגל, לא לנסוע מהר על פסי האטה ולנהוג לאט מבלי לעכב את התנועה. זכרו להשתמש במראות, להסתכל דרך החלון ולהיות ערניים על מנת לזהות סכנות בדרך. אל תפעילו את צופר הרכב בשום מקרה אלא אם כן נתקלתם בגורם מסכן וצייתו לכל חוקי התנועה אותם למדתם לתאוריה. במידה ונכשלתם בטסט תוכלו לעשות לאחר מספר חודשים טסט נוסף.

מבחן נהיגה

אולי יעניין אותך גם