4 סוגי קשרים מגניבים שיכולים להתאים לכם

קשר מונוגמי הוא סוג הקשר שנחשב "רגיל" בתקופתנו, אבל הוא רחוק מלהיות האפשרות היחידה. לא כל אחד מעוניין בקשר מחייב ולא כל אחת חולמת על קשר ארוך טווח. נציג ארבעה סוגים שונים של קשרים, שאולי לא הכרתם ואולי יכולים להתאים לכם בשלב כלשהו בחיים.

 

סטוץ

סטוץ הוא כינוי לקשר מיני קצר, שבו שניים נפגשים בהסכמה, לשם קיום יחסי מין באופן חד פעמי או במשך תקופה קצרה ומוגבלת. המילה סטוץ היא עיוות של מילה ביידיש שעוסקת ברכילות, וזו הדגמה יפה לתפיסה החברתית של סטוצים לאורך ההיסטוריה. קשרים כאלה היו נפוצים לאורך ההיסטוריה, גם בין רווקים וגם כאקט בגידה, אבל הצורך להסתיר אותם השתנה, וכיום יש אפליקציות ופלטפורמות שמיועדות באופן ספציפי עבור הכרויות סטוצים.

. מערכת יחסים מינית

 

קשר פתוח

יש מי שיעדיף לבחור בקשר פתוח בו שני בני הזוג מסכימים על אורח חיים, בו המחויבות הרגשית שלהם זה לזה אינה מגבילה אותם מקיום קשרים מיניים, ובמקרים מסוימים גם רומנטיים, עם פרטנרים אחרים. קשר פתוח, שמתפתח לעתים לנישואין פתוחים, בנוי על היררכיה ברורה בין הקשר הראשי לקשרים האחרים, והוא מצריך התחייבות והבנה של בני הזוג לגבולות ולהסכמות שקבעו ביחד. קשר פתוח לא מתאים לכל אחד, וחשוב לבחון את יכולת ההכלה וקבלה של אורח חיים כזה, בטרם מתחייבים אליו.

 

פוליאמוריה

רבים, וביניהם כאלה שנכנסים אל אתר סטוצים מתבלבלים בין קשר פתוח לבין קשר שמבוסס על פוליאמוריה, כלומר על ריבוי אהבות. ראשית, קשר פתוח מתאר את מערכת היחסים בין בני זוג, בעוד פוליאמורי או פוליאמורית הם הגדרה עצמית.

בחלק ממערכות היחסים הפוליאמוריות יש הבדל ברור בין הקשר הראשי לקשרים המשניים, אבל יש גם מי שדוגל בפוליאמוריה שאינה היררכית, כלומר שהוא מחשיב את כל מערכות היחסים שלו ברמה דומה. בדומה לקשר פתוח, גם במערכות יחסים פוליאמוריות יש צורך בתקשורת פתוחה וכנה ובשמירה קפדנית על הכללים.

מערכת יחסים פתוחה

 

קשר וירטואלי

קשר וירטואלי הוא התפתחות של קשר מרחוק, שנפוץ מאוד גם בעבר. כאשר בני הזוג אינם מתגוררים בקרבה שמאפשרת פגישה, או שאינם ניידים, או בוחרים בקשר כזה כהעדפה אישית, ניתן לנסות קשר מרחוק. ההתפתחות הטכנולוגית הפכה את המכתבים של המאות שעברו לתקשורת וירטואלית איכותית שמאפשרת שליחה וקבלה של הודעות מיידיות, שיחות טלפון, שיחות וידאו ושיתופי קבצים. קשר וירטואלי הוא קשר שמתרכז בהיבטים מסוימים של תקשורת זוגית ומוגבל בהיבטים אחרים.

 

לסיכום

סוגי הקשרים השונים הם תוצאה של התפתחויות חברתיות, כמו שינויים בתפיסת המשפחה, התפתחויות טכנולוגיות כמו התבססות האינטרנט והטמעת השימוש בטלפונים חכמים, וגם שינויים נוספים כמו שיפור בתוחלת החיים. חשוב לדעת שהאפשרויות קיימות, ורבים יכולים למצוא את הדרך המתאימה ביותר עבורם לאהוב, שמבוססת על היכרות עצמית אמיתית וכנה ועל בחינה מעמיקה של הרצונות והצרכים הרגשיים והפיזיים.

מערכת יחסים וירטואלית

אולי יעניין אותך גם

לב
זוגיות
מה זה טיפול זוגי

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית במודעות בכל הנוגע לטיפול זוגי. עד לפני כמה שנים היה נהוג להסתיר את העובדה כי זוגות הולכים אל טיפול

קרא עוד »