4 סדנאות מגניבות שאפשר לעשות בבית הספר

בשנה האחרונה תלמידים ומורים יחדיו נאבקו על מנת להפיק את המרב מהלימודים בצל הקורונה. אך עכשיו כשהנגיף כבר כמעט מאחורינו והחזרה לשגרה היא בכל הכוח, אספנו עבורכם מס׳ סדנאות מגניבות שאפשר לעשות בבית ספר, שיעניקו לילדכם חוויה משחררת ולימודית כאחת.

 

סדנת ODT

אתם בטח תוהים מה זה בכלל, ODT הוא קיצור ל- OUT DOOR TRAINING, או בתרגום חופשי סדנת אימון בשטח פתוח. מאז ומתמיד היו סדנאות חינוכיות לילדים ולמבוגרים אחד במתכונת זו.

אך עפ״י דעת הרוב, לאחר השנה האחרונה שבה ילדינו היו שרויים בסגרים ובניתוק חברתי מחברים ומשפחה ובילו את רוב זמנם המוחלט בבית. ולכן עכשיו מתמיד יש חשיבות גדולה לקיים את הסדנאות החינוכיות בשטח פתוח ולא בכיתה.

סדנאות ODT  שמות דגש על הטמעת מסרים חינוכיים שונים כמו: ביטחון עצמי, מנהיגות, מתן עזרה, עבודת צוות, עידוד, תחרותיות, העצמה אישית, שיתוף פעולה, קבלת האחר ועוד.

 

סדנת תקשורת

תקשורת נכונה היא כלי חשוב מאוד להצלחה אישית וחברתית בעידן שאנו חיים בו. במציאות שבה רוב השיחות שלנו מתבצעות דרך הסמארט – פון או ערוצי דיגיטל אחרים, ומרבית הקשרים שלנו מבוססים על רשתות חברתיות כאלו ואחרות.

חשוב שנקדיש זמן ללמד את הילדים שלנו כמה תקשורת בין אישית חשובה, ולתת להם את הכלים שיעזרו להם לתקשר נכון עם מבוגרים מהם ובני גילם כאחד.

קיים מגוון רחב של סדנאות תקשורת ולרוב הן מתבצעות בשיטה העיונית, כלומר בתוך הכיתה אך קיימת אופציה גם לסדנאות ODT.

 

סדנא עם בעלי חיים

מחקרים מוכיחים כי בעליי חיים משחקים. תפקיד חשוב מאוד בהתפתחות של ילדיכם. ילדים שנחשפו מגיל קטן לבעלי חיים או כאלו שגדלו עם בעלי חיים הפכו לאנשים רגישים יותר, מכילים יותר, אחראיים יותר ובעלי מערכת חיסונית חזקה יותר.

אך בואו נשים את הקלפים על השולחן, יש הרבה מבוגרים שלא אוהבים בעלי חיים או פשוט לא אוהבים אותם בתוך הבית שלהם מסיבות כאלו ואחרות. ובדיוק בגלל זה חשוב שבבתי הספר יעלו את המודעות לחשיבות עלי החיים ויחפשו את הילדים למגוון של חיות שונות מגיל צעיר.

 

סדנת ספורט ותזונה

ילד בריא הוא ילד מאושר, ובמיוחד לאחר שילדינו היו סגורים בבית מול המחשב, האייפד והסוני הגיע הזמן שהם ייצאו קצת החוצה ויעסקו בפעילויות ספורטיביות מגוונות. מאז ותמיד ספורט ותזונה הלכו יד ביד ואלו ערכים חשובים מאוד להקנות לילדים שלנו.

 

לסיכום

חזרנו לשגרה ועכשיו צריך להדביק את הפער שנוצר אצל התלמידים. לאחר תקופה ממושכת בבידוד בהם הכישורים החברתיים שלהם מעט נפגמו. בגילאים צעירים נבנים ומתפתחים הכישורים החברתיים שלהם ולכן חשוב לפתח אותם על מנת שיוכלו להפיק מהן את המרב כמבוגרים. כל הסדנאות שציינו לעיל יכולות להתקיים בחלל סגור כמו כיתה או בשיטה המצליחה המוכחת של סדנאות ODT.

סדנה מגניבה בדיגיטל

אולי יעניין אותך גם

איך בוחרים קייטנה לילדים?
לימודים
איך בוחרים קייטנה לילדים?

בחירה של קייטנה עבור הילדים הינה עניין שמצריך היכרות בסיסית עם פרמטרים שונים. שכן, כל אחד רוצה להיות בטוח שהוא רושם את הילד שלו לקייטנה

קרא עוד »