4 טיפים לשחרור מלחצים יומיומיים

טיפול בחשבונות הארנונה החשמל והמים, דאגה לחיסכון הפנסיוני, דאגה לרווחתם ובריאותם של ההורים ושל הילדים, הצורך התמידי להתעדכן בידע המקצועי החדש וכמובן ניהול הצרכים השוטפים של משק הבית, ניקיונות, בישולים תיקונים וקניות, עם כל כך הרבה תחומי אחריות לא פלא שמרבית האנשים בימינו חווים רמות גבוהות של לחץ.

הכתבה הבאה תתייחס למספר אמצעים שעשויים לסייע לכם להשתחרר מהלחץ התמידי בחייכם.

 

ספורט

אנשים רבים בימינו עוסקים בפעילות גופנית בכדי לשמור על משקל גוף תקין ולעצב ולשמור את הגוף. יחד עם זאת חשוב שתדעו שהיתרונות שניתן להפיק מפעילות גופנית לא מוגבלות לתחום הפיזית בלבד. לאורך השנים,  גישות הוליסטיות שונות גרסו כי הגוף והנפש משולבים זה בזה ועל כן טיפול פעילות שמטיבה עם הגוף תשפר גם את המצב הנפשי של האדם המתעמל. כיום ישנן הוכחות מדעיות לגישה עתיקת יומין זאת שכן נמצא שפעילות גופנית משחררת בגוף אנדורפינים ומסייעת להתמודד עם תחושות הלחץ שאנשים רבים חווים לא פעם.

 

מדיטציה

ניתן לדמות את המוח למכשיר רדיו שלעולם לא נח, וממשיך לשדר מחשבות בראשנו ללא הרף. מדיטציה מסייעת להשקיט את אותן מחשבות ולמעשה עושות למוח מעין אתחול מחדש אשר נמצא כתורם רבות לתחושת הרווחה הנפשית של העוסקים במדיטציה וכדרך יעילה להתמודד עם כל אותן החרדות והלחצים היומיומיים.

כדי להנות מכל אותן היתרונות שיש במדיטציה למעשה אין צורך בשום דבר חיצוני. שבו בחדר שקט ונוח עצמו את העיניים, רוקנו את הראש ממחשבות והתמקדו בנשימה שלכם. כדי להגיע לתוצאות האופטימליות, מומלץ לתרגל מדיטציה על בסיס יומיומי למשך עשר דקות נוספות. עם הזמן כאשר תרגישו בנוח עם תרגול של עשר דקות תוכלו אף לתרגל מדיטציה לפרקי זמן ממושכים יותר ולהנות מההשפעה החיובית של מדיטציה על הבריאות הנפשית שלכם.

 

חדשו את הקשר עם הטבע

מרביתנו חיים בערים גדולות וצפופות ועל כן לא נהנים מההשפעות המרגיעות שיש להימצאות במגע עם הטבע. למרבה המזל, ישנן דרכים רבות בהם תוכלו לשלב את הקשר החשוב הזה בחיי היומיום שלכם.  מחקרים רבים מצאו כי לליטוף בעל חיים השפעה מרגיעה ביותר ועל כן שיקלו לאמץ חתול, כלב או אפילו צ'ינצ'ילה ולהעניק להם בית חם.

במידה ואימוץ בעל חיים אינה אופציה אפשרית עבורכם שקלו לטפח ולגדל צמחי בית. מטפלים רבים נעזרים בצמחים ופרחים על מנת להפיג את המתח של המטופלים שלכם ואין כל סיבה שלט תטפחו מעין "גינה טיפולית" במרפסת או בגינה הביתית שלכם.

 

שינה מספקת

בשל סדר היום העמוס שלנו והרצון להספיק לבצע את כל המשימות שלנו, רבים מאיתנו יוותרו על שעות שינה. עם זאת מדובר בהחלטה שעשויה לפגוע בבריאות שלכם ולהגביר תחושות של דחק ולחץ. שינה מספקת היא חיונית לצבירה מחודשת של אנרגיה עיבוד החוויות שעברו עליכם במשך היום. מסיבה זאת יש להקפיד על 7 שעות שינה לכל הפחות.

על מנת להימנע ממצבים של לחץ וחרדות חשוב מאוד להיות מודעים למעשים שלנו וקשובים לגוף שלנו ולצרכיו השונים. שילוב מספר פעולות מרגיעות או משחררות מלחץ במהלך השבוע שלכם יסייע לכם לשמור על שלווה ואיזון נפשי.

 

תרגיל רגיעה

אולי יעניין אותך גם

כל מה שחשוב לדעת על גידולים בעין
בריאות
כל מה שחשוב לדעת על גידולים בעין

העיניים הן אחד מאיברי החוש החיוניים ביותר לתפקודנו היומיומי, ולכן חשוב להקפיד לשמור על בריאותן. אחת הבעיות החמורות שעלולות לפגוע בעיניים היא התפתחות גידולים, אשר

קרא עוד »
טראומת מלחמה
בריאות
חוויתם טראומה במלחמה? כך תוכלו להתגבר

חוויית קרב ומלחמה יכולה להותיר צלקות נפשיות עמוקות בדמות טראומה פוסט-טראומטית. תסמינים כמו הצפות זיכרון, סיוטים, חרדה והימנעות חברתית עלולים לפגוע משמעותית בתפקוד ובאיכות החיים

קרא עוד »
מנתח אף
בריאות
5 טיפים למציאת מנתח אף תותח!

ניתוח אף הוא הליך כירורגי שמטרתו לעצב מחדש ולשפר את מראה האף. מעבר ליתרונות הקוסמטיים שלו, ניתוח אף משרת מטרה חיונית בתיקון בעיות תפקודיות, כגון

קרא עוד »
מה תפקידו של פודיאטור מנתח
בריאות
מה תפקידו של פודיאטור מנתח?

פודיאטורים מנתחים מבצעים ניתוחים עבור שתי מטרות מרכזיות, שהן טיפול בפגיעות וחבלות וטיפול בעיוותים באזור כפות הרגליים. אם יש לכם בעיות או כאבים באזור כפות

קרא עוד »