4 טיפים לעיצוב מטבח מהחלומות

המטבח נחשב לחלל משמעותי ביותר בבית שלנו. שכן, אנו נמצאים בו במרבית שעות היממה. עובדה זו הובילה אותנו לכתוב את מדריך זה שירכז את 4 הטיפים החשובים שיאפשרו לכל אחד לעצב את המטבח המושלם מכל הבחינות. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו עם מרחב מעוצב שיתאים לצרכים שלכם באופן מדויק.

 

טיפ מספר 1 – תדבקו בסגנון עיצובי אחד

נמליץ לעבור על קטלוגים של חנויות מטבחים, כדי שתוכלו לחזות בתור התחלה בסגנונות העיצוב העדכניים. נציין בהזדמנות זו שיש 3 סוגי מטבחים שנחשבים לנפוצים ביותר בישראל, כדי להקל על הבחירה:

  • מטבח מודרני: בעל חלל פתוח שמאפשר גמישות תכנונית ושימוש במתקני אחסון פונקציונאליים
  • מטבח אקלקטי: משלב בין הסגנון המודרני והמסורתי
  • מטבח כפרי: בעל מראה טבעי, מורכב בעיקר מעץ מלא שמשולב עם פרזול איכותי

 

לאחר שתעברו בעיון על סוגי המטבחים השונים, תצטרכו לבחור באחד בלבד. אנו מדגישים זאת, מכיוון שיש מי שבוחרים לעצב מטבח עם נגיעות קטנות מכל סגנון. תרחיש שכזה עשוי להביא בסופו של דבר לעומס מיותר מבחינה ויזואלית.

מִטְבָּח

 

טיפ מספר 2 – תרווחו ככל הניתן

לעיתים אנו נוטים להתמקד בעיצוב המטבח בלבד מבלי לשים לב לנוחות השימוש בו. כך שאנחנו מוסיפים רהיטים, מקומות אחסון ומוצרי חשמל מבלי לחשוב על המיקום שלהם מראש. היכרות עם טיפ זה תאפשר לכם להסתובב בתוך המטבח בנינוחות, מכיוון שמעתה ואילך, אתם תשימו לב למרווח שבא לידי ביטוי בין המעברים ותניחו את הפריטים השונים במקומות נסתרים שיביאו למרווח. נדגיש שמדובר בעניין שצריך ליישם במיוחד בעת רכישה של מטבחים כפריים שחייבים להתאפיין במרחב ובתנועה זורמת.

 

טיפ מספר 3 – תוסיפו אי

כל מדריך שמרכז טיפים לעיצוב המטבח, צריך להתמקד באי. שכן, מדובר בפתרון עיצובי שהופך כל מטבח לעדכני. אם לא די בכך, הוא מאפשר ליהנות ממגוון רחב של יתרונות, לדוגמא:

  • תוספת אחסון
  • משטח עבודה רחב ידיים
  • יכול לשמש כשולחן

 

מטבח אקלקטי

 

טיפ מספר 4 – תחליטו על אזורים מוגדרים

חשוב מאוד לחלק מראש את המטבח לאזורים שישמשו אתכם לצרכים שונים, לדוגמא:

  • אזור להכנת שתייה חמה וקרה
  • אזור לבישול
  • אזור לאפייה

 

תכנון קפדני מראש יאפשר לכם לסדר את מכשירי החשמל השונים (מיקרוגל, תנור, בר מים ועוד) במקומות המיועדים להם. מלבד זאת, יתאפשר לכל הנוכחים במטבח להתהלך בו במקסימום נוחות, מבלי להיתקל באחר בעת ביצוע פעולה כזו או אחרת.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 4 הטיפים שיאפשרו לכם לעצב את המטבח שתמיד חלמתם עליו. בשלב זה אתם מכירים בכל המידע הדרוש מקרוב, כך שנותר לכם רק ליישם אותו על הצד הטוב ביותר. נאחל שתצאו מכאן עם מטבח מושלם שיאפשר לכם ליהנות מעיצוב מרהיב, מרחב ונוחות.

אזור בישול

אולי יעניין אותך גם

עיצוב מטבח מודרני
מטבחים
עיצוב מטבח מודרני: מה זה אומר?

כשמדברים על עיצוב מטבחים יש כמה סגנונות שנחשבים לפופולריים ביותר: נורדי, בריטי, כפרי ועיצוב מודרני. מרבית מסגנונות העיצוב האלו מסבירים את עצמם, אבל הסגנון המודרני

קרא עוד »
חלל מעוצב
מטבחים
איך בוחרים חיפוי שיש למטבח?

בעיצוב המטבח יש הרבה חלקים חשובים, אבל כנראה שהחלק החשוב ביותר הוא הבחירה של השיש. השיש הוא הרכיב המרכזי במטבח, עליו אנחנו הולכים לעבוד והוא

קרא עוד »