4 השפעות חיוביות של קריאת ספרים על החיים שלנו

כולנו מכורים קשות לפלאפונים שלנו ולעיתים נראה שעידן הספרים תם ושהם בקרוב מאוד יעלמו מהעולם. אך האמת היא שיש חשיבות עצומה לקריאת ספרים באופן מתמשך. רוב האנשים העשירים ביותר בעולם היום מתגאים שהם קוראים ספרים כל יום ונראה שיש קשר ישיר בין ההצלחה שלהם לקריאת ספרים. אז מה הופך את הספרים לדבר כל כך חשוב ומהותי? הינה כמה יתרונות מאוד מיוחדים שיש לספרים ולקריאה

 

יוצר קישוריות גדולה יותר במוח

המוח שלנו מורכב מהרבה מאוד נוירונים שמחוברים אחד לשני. ככל שאנחנו מתפתחים, המוח מייצרים עוד ועוד קשרים בין נוריון לניורון. ככל שיש קישוריות גדולה יותר, כך היכולת שלנו לקבל החלטות ולהסיק מסקנות גדלה והיכולת הקוגניטיבית שלנו משתפרת.

מחקרים רבין הראו שאנשים שקוראים ספרים מפתחים קישוריות גדולה יותר במוח. הסיפורים שהם קוראים והדמיון שמתפתח בזמן הקריאה גורם להם לחבר בין החיים האישיים שלהם לסיפור וכך הם מייצרים קשרים חזקים יותר בין אירועים שונים.

 

אוצר מילים גדול יותר וכושר התבטאות

את היתרון הזה כמעט ולא צריך להסביר. כולנו יודעים שככל שאנחנו נפגשים עם מילים מרובות יותר, ככה אנחנו יכולים להשתמש באוצר מילים רחב יותר ולטמיע אותם בשפה שלנו. הציוריות וההתנסחות הסיפורית גורמת לנו לפתח יכולות התבטאות וללמוד מהספורים שאותם אנו קוראים. כשאנו קוראים ספרי ילדים לדוגמה, אנחנו לא רק עוזרים לילד להירדם, אנחנו גם עוזרים לו להרחיב את אוצר המילים שלו ולפתח את היכולות שלו.

 

מרגיע ועוזר בשינה

כולנו התרגלנו להיות עם הפלאפון לפני שאנחנו הולכים לישון, אך זהו ההרגל הגרוע ביותר שאנחנו עושים. הפלאפון מעורר את הגוף וגורם לנו להיות לחוצים יותר ותזזיתיים יותר. קריאת ספר לפני השינה עוזרת לנו להתחיל להרגיע את הגוף ולהכין אותו למנוחה. הדמיון והקריאה עצמה גורמים למוח שלנו לשכוח מהצרות היומיומיות וליצור לעצמו נינוחות. לא סתם חנות ספרים זה מקום ממש שקט ורגוע.

 

עולם ידע נרחב

דמיינו שאתם מטיילים במדינה אחרת, חשבו על כמות המידע והניסיון שתצברו בהיכרות שלכם עם המדינה הזו. ככה קורה גם שאנחנו קוראים ספרים. כל סיפור נותן לנו ידע נרחב על עולם התוכן שלו ומכניס אותנו לחוויות שונות. בקריאת ספרי עיון לדוגמה תוכלו להפוך למיני מומחים בתחומים שונים. כמות הידע שיש בספרים היא בלתי נגמרת ורובה לא נמצאת באותה הנוחות הקלילות בעולם המדיה החברתית (למרות שלמדיות הללו יש את היתרונות שלהם).

לסיכום קריאת ספרים עוזרת לנו לפתח את המוח ולהעשיר את עולם התוכן שלנו. ישנם עוד המון יתרונות נוספים אבל בגדול חשוב שתתחילו לקרוא קצת בכל יום ולאט לאט להגדיל את כמות הקריאה. וורן באפט קורא כ – 3 שעות בכל יום! (ואת זה כמובן קראתי בספר).

ספרי קריאה

אולי יעניין אותך גם

טֶכנוֹלוֹגִיָה
כללי
5 יתרונות בשימוש ב- ESIM

עולם הטכנולוגיה מתקדם בקצב מסחרר, וכל הזמן מפתחים פתרונות חדשים שמקלים את חיינו. תחום התקשורת הסלולרית לא נותר מאחור, וכיום אנו עדים להתפתחותה של טכנולוגיית

קרא עוד »