4 דרכים לביצוע הרחקת עטלפים

עטלפים הם יונקים הפועלים בלילה ומצויים בתפוצה רחבה במדינת ישראל.

נוכחותם מורגשת היטב בתוככי הערים, כאשר מדי ערב נעים העטלפים בין העצים שמפירותיהם הם ניזונים.

נוכחות העטלפים הופכת פעמים רבות למטרד חמור עבור דיירי אותן ערים, אשר סובלים מהרעש שהם מפיקים ומפסולת וצואה שהם מטילים על קירות הבתים.

כיום ישנן מספר דרכים יעילות להרחקת עטלפים מאזורי מגורים.

 

על נזקי העטלפים

עטלפים ניזונים מפירות המצויים על עצים שונים הנפוצים ברבות מערי המדינה. בעת שהעטלף אוכל את הפרי, הוא יונק ממנו את תכולתו ויורק את קליפתו הלעוסה, לרוב על קירות הבתים הסמוכים אל העץ, ולעיתים מטיל את צואתו באופן דומה. בכך גורמים העטלפים לקירות הבית נזק אסתטי חמור וקשה לשיקום.

בעת התגודדותם סביב עץ הפרי, מפיקים העטלפים רעש לא נעים. הדבר מהווה מטרד במיוחד בשים לב לשעות פעילותם, לאחר רדת החשיכה. כמו כן, במצבים שבהם תעופת העטלפים היא נמוכה, עלול לקרות מצב של היתקלות עטלף בעובר אורח, דבר שאינו נעים כלל. על מנת למנוע הישנות מפגעים אלו יש צורך לנקוט באחת מהדרכים הנפוצות כיום לביצוע הרחקת עטלפים.

 

1 – הרחקה באמצעות רשת

משיכת העטלפים לאזורי המגורים אינה נוגעת לבניינים אלא לעצים שבסביבתם. על ידי כיסוי העץ ברשת ייעודית, ניתן לחסום את הגישה של העטלף לעצי הפרי וזאת מבלי לגרום נזק לעץ עצמו. פתרון זה מספק מענה ארוך טווח לבעיה במסגרת הוצאה כספית חד פעמית הנובעת מרכישת רשת הכיסוי.

 

2 – הרחקה באמצעים אלקטרוניים

לעטלפים שמיעה בטווח תדרים רחב מאוד. כיום קיימים מכשירים אשר מסוגלים לשדר צלילים בתדרים הנקלטים על ידי עטלפים ואשר גורמים להם צרימה שמרחיקה אותם ממקור השמעת הצליל. מדובר בתדר שאינו נקלט על ידי בני אדם ולכן הצליל הצורם אינו מורגש באוזניהם בעת שהייה בקרבת המכשיר.

 

3 – הרחקה באמצעות ריח

עטלף היא חיה שרגישה מאוד לריחות. כיום ניתן לרכוש תרסיסים ייעודיים אותם ניתן לרסס על הדפנות החיצוניים של  חלונות הבית וסביבתם על מנת להרחיק סוגים שונים של בעלי כנף מזיקים בהם עטלפים ויונים. ריח התרסיס מרחיק את העטלף, אולם הוא אינו מכיל רכיבים כימיים המהווים סכנה בריאותית.

 

4 – הרחקה באמצעות אור

העטלף הוא חיית לילה אשר מתקשה לנוע במצב של תאורה חזקה. משכך, יצירת מקור של תאורה חזקה גורמת לעטלפים אי נוחות ומרחיקה אותם ממקור האור. יחד עם זאת, מדובר בפתרון שישימותו תלויה בכך שאין מבנה מגורים אשר מצוי בכיוון האור ועשוי לסבול מאותה תאורה חזקה במהלך שעות הלילה.

 

הרחקת עטלפים – פתרונות יעילים לטווח ארוך

נזקי העטלפים ניתנים כיום לפתרון בצורה קלה וידידותית לסביבה. קיימים כיום אמצעים שונים לטיפול במפגעי עטלפים, כאשר כל פתרון מבוסס על ניצול רגישות אחרת של העטלף לשם הרחקתו. פתרונות אלו אינם פוגעים בסביבה ואינם כרוכים בגרימת סבל לעטלף שהינו חיה מוגנת ומאפשרים את הרחקתם של העטלפים המזיקים לטווח ארוך.

בעל חיים

 

אולי יעניין אותך גם

הפקת כנסים מקצועיים
בעלי מקצוע
הפקת כנסים מקצועיים – כל הדגשים 

כנסים מקצועיים הם אירועים בלתי נשכחים שעושים רושם רב על הנוכחים. הכנסים משמשים קרקע פורייה ללמידה, ליצירת קשרים ולעידוד חדשנות. בתכנון נכון וקפדני, מארגני הכנס

קרא עוד »
בדק בית
בעלי מקצוע
כמה אמור לעלות בדק בית?

בדק בית הוא שלב קריטי בתהליך רכישת הבית, המספק לקונים פוטנציאליים תובנות חשובות לגבי מצבו ושלמותו המבנית של הנכס. עם זאת, עלות בדק בית עשויה

קרא עוד »