3 שיטות להדברה נכונה של פשפש המיטה

הדברת פשפש המיטה הינה מלאכה מורכבת, הדורשת עבודה נכונה ומקצועית שתבוצע על ידי מדביר מיומן. ישנן מספר שיטות להדביר פשפשים, ולמעשה, כדי שהדברה תבוצע כמו שצריך, על המדביר לשלב את מכלול השיטות שיוצגו. להלן נכיר את שיטות ההדברה השונות ואת אופן שילובן, באופן שיוביל להדברת פשפש המיטה בצורה הטובה ביותר. 

 

פשפש המיטה

פשפש המיטה הינו מין ממשפחת הפשפשיים, הנפוץ למדי בישראל. מדובר בחרק זעיר, טפיל, הניזון מדמם של בעלי חיים אחרים. פשפש המיטה פעיל במיוחד בשעות הלילה, בעוד שבמהלך היום הוא מסתתר ונח. גודלו, קטן במיוחד ופשפש בוגר יגיע, לכל היותר, לאורך של 6 מ"מ.

כאמור, הפשפש ניזון מדמם של בעלי חיים. אנו, בני האדם, בכלל אותם בעלי חיים. פשפש המיטה מגיח מידי ערב, מטפס על המיטות ונושך את הישנים עליהן. לאחר הנשיכה, הפשפש מוצץ את דם האדם הישן וניזון מכך.

הודות לאלחוש קל שמעביר הרוק של הפשפש, האדם לא יתעורר במיידי בעקבות הנשיכה. האלחוש מאפשר לפשפש לנשוך את האדם מספר פעמים ולגרום למצבור של עקיצות בפלג גופו העליון של הננשך. זוהי הדרך הקלה ביותר לזהות כי אתם סובלים מפשפשי המיטה אצלכם בחדר – באמצעות זיהוי נשיכותיהם על גופכם.

 

הדברת פשפש המיטה – שיטות

אף אחד, כמובן, לא רוצה לישון עם פשפשים במיטה. כולנו נרצה להזמין מדביר לביצוע הדברת פשפש המיטה כמה שיותר מהר. המדביר, מצדו, יוכל להשתמש בכמה שיטות להדברת הפשפשים. זאת, לאחר שהוא יאתר את מקומות המסתור שלהם בבית ויארגן את השטח להדברה. נסקור את שיטות הדברת פשפשי המיטה השונות.

 

    1. ריסוס

המדביר יוכל להדביר את הפשפשים באמצעות ריסוס כימי. המדביר ירסס פחמן דו חמצני ושאר תרכובות כימיקליות במקום הימצאם של הפשפשים ובכך ידביר אותם. ההדברה הכימית הינה פשוטה יחסית, אך לא מעניקה הגנה מלאה מפני הפשפשים וכן לא מדבירה, בהכרח, את ביצי הפשפש.

 

    2. שאיבה

המדביר יוכל גם להדביר את הפשפשים באמצעות שאיבה. המדביר ישתמש בשואבים תעשייתיים עוצמתיים, אשר ישאבו את הפשפשים מהמקומות הנידחים ביותר בבית. שימוש בשואב ישלים את המלאכה של הריסוס, בכך שהוא ידביר את אותם פשפשים ששרדו את הריסוס.

 

    3. קיטור

שיטת הדברה נוספת היא באמצעות הטחת קיטור. המדביר יטיח קיטור בפשפשים ובכך ידביר אותם. לא מדובר בשיטה היעילה ביותר כנגד פשפשים בוגרים, אך היא לא מותירה כל סיכוי לביצי פשפשים.

 

קומבינציה של השיטות

הדרך הטובה ביותר לבצע הדברת פשפשים, היא באמצעות קומבינציה של השיטות. חברת הדברה אשר מתמחה בהדברת פשפשים, דוגמת אבי הדברות תדע לשלב את מכלול הטכניקות כדי להניב את ההדברה הטובה והיעילה ביותר.

 

לסיכום

לסיכום, ישנן שלוש שיטות עיקריות להדברת פשפשים – בריסוס, בקיטור ובשאיבה. מדביר מקצועי ומומחה אשר מתמחה בהדברת פשפשים, ידע כיצד לשלב שלוש שיטות אלו כדי לבצע את ההדברה הטובה ביותר.

הדברת פשפש המיטה

אולי יעניין אותך גם

הפקת כנסים מקצועיים
בעלי מקצוע
הפקת כנסים מקצועיים – כל הדגשים 

כנסים מקצועיים הם אירועים בלתי נשכחים שעושים רושם רב על הנוכחים. הכנסים משמשים קרקע פורייה ללמידה, ליצירת קשרים ולעידוד חדשנות. בתכנון נכון וקפדני, מארגני הכנס

קרא עוד »
בדק בית
בעלי מקצוע
כמה אמור לעלות בדק בית?

בדק בית הוא שלב קריטי בתהליך רכישת הבית, המספק לקונים פוטנציאליים תובנות חשובות לגבי מצבו ושלמותו המבנית של הנכס. עם זאת, עלות בדק בית עשויה

קרא עוד »
גרביים מקצועיות
בעלי מקצוע
מה הם גרביים מקצועיות?

אוהבים לעשות ספורט, לרוץ ולרכב על אופניים אך סובלים שוב ושוב מכאבים בגיד אכילס, ברגליים ומשפשופים? יש לנו את הפתרון המושלם בשבילכם שכנראה לא ידעתם

קרא עוד »