3 קורסים אונליין לגיל השלישי

הגעתם לגיל הזהב ועכשיו החיים האמתיים מתחילים. כשיש כל – כך הרבה אופציות סביבכם וכל מה שנותר הוא פשוט לבחור, תנו לנו לעזור לכם להתמקד ולהכווין לדברים הטובים באמת. טיילתם, פיתחתם תחביב, אימצתם חתול, עכשיו הגיע הזמן להתמקד בדבר החשוב ביותר בחיים שאף פעם לא מאוחר מידי לעשות, לימודים.

 

הקתדרה

הקתדרה הינו גוף עצמאי היושב במוזיאון ארץ ישראל ושם על דגלו את לימודי ההעשרה והרחבת האופקים במיוחד לגיל השלישי. הקורסים נעשים באולם או במפגשי Zoom, וניתן לקחת אותם בכל זמן ובכל מקום. הקורסים עוסקים בתחומי רוח, אומנות ומדע והם מועברים על ידי אומנים, פרופסורים, רופאים ועוד מגוון רחב של מומחים מכל התחומים.

כמות המפגשים משתנה בהתאם לסוג הקורס ולכמות החומר אותו המרצה הולך להעביר, והיא נעה בין חמישה לשמונה מפגשים בדרך כלל. עלות הקורסים כאמור משתנה גם היא בהתאם לכמות המפגשים ובהתאם אליכם, כלומר, חברי הקתדרה וחברים ממשיכים ישלמו פחות ממצטרפים חדשים או מאורחים חד פעמיים. הקורסים מעוברים אחת לשבוע בשעות קבועות ולאורך תקופה קצרה בהתאם לכמות המפגשים. ניתן לרכוש את הקורסים דרך האתר או דרך הטלפון.

3 קורסים אונליין לגיל השלישי

המומלצים

אז הנה לכם שלושה קורסים אונליין מומלצים שרצים כבר תקופה בקתדרה ומרתקים ומלמדים לכל הדעות.

 

סינאפסות: מגעים וזרמים בתרבות

הקורס הראשון מועבר על ידי פרופסור אריאל הירשפלד מהאוניברסיטה העברית בירושלים וניתן לקרוא על אודותיו עוד באתר. הקורס עוסק בעיקר בדרמה ובמוסיקה. הוא נותן מקום ומלמד על יחסי הצלילים והמילים בשירה, בדרמה, באופרה ובקולנוע. הקורס מומלץ במיוחד מכיוון שהוא עוסק במגוון רחב של תחומי אומנות ולא מתמקד בנושא אחד. הקרוס כולל שמונה מפגשים.

 

משמעות החיים: על פי הפילוסופים היהודים

הקרוס הנ"ל עוסק בתחילת הפילוסופיה היהודית אשר נוסדה אי שם בעקבות תנועת ההשכלה האירופאית. הקורס יפתח בפניכם מבוא להיסטוריה, פילוסופיה ויכיר לכם הוגי דעות יהודים שכנראה גם אם הכרתם את שמם, לא עצרתם ללמוד על משנתם. בניגוד לקורס הקודם, הקורס הזה יועבר על ידי מרצים שונים בכל שיעור וגם הוא כולל שמונה מפגשים.

3 קורסים אונליין לגיל השלישי

התגליות המדעיות שכל אחד צריך

הקורס מועבר על ידי פרופסור עילם גרוס ממכון ויצמן, המכון לחקר חלקיקים. הקורס ייקח אתכם צעד אחר צעד מבראשית ועד לימנו, ויעביר אתכם מסע שלם בעקבות היקום, הזמן והחלקיקים. הקורס מומלץ לאלו מאתנו שמתעניינים יותר בתחומי הפיזיקה, המדע והמחקר. הקורס כולל שבעה מפגשים אשר כל אחר מהם יעסוק בתחום קצת שונה בנוגע לעולם בו אנו חיים.

 

לסיכום

אז עכשיו אחרי שהבנתם על מדובר, הסתקרנתם, גילתם ושמעתם, לא נותר לעשות הרבה מלבד להזמין. הקורסים שניתנו לכם כאן, הם יחידים מתוך רבים אחרים ובכל תחום עניין שתרצו ללמוד, תוכלו לגלות מגוון רחב ומעניין המציע ידע רב והנאה צרופה.

3 קורסים אונליין לגיל השלישי

אולי יעניין אותך גם

מה ניתן ללמוד אצל חוי ארנפלד
לימודים
מה ניתן ללמוד אצל חוי ארנפלד?

לימודים לנשים חרדיות כבר הפכו לאפשרות נפוצה ומקובלת במגזר החרדי. מכללות המיועדות לנשים חרדיות או שלוחות חרדיות למכללות ולאוניברסיטאות הן כבר לא מחזה נדיר. אחת

קרא עוד »
איך בוחרים קייטנה לילדים?
לימודים
איך בוחרים קייטנה לילדים?

בחירה של קייטנה עבור הילדים הינה עניין שמצריך היכרות בסיסית עם פרמטרים שונים. שכן, כל אחד רוצה להיות בטוח שהוא רושם את הילד שלו לקייטנה

קרא עוד »