3 טיפים לניקוי השטיחים באוטו

תפקידם של שטיחי הרכב הנו מוכר וברור – שמירה על ניקיון ותחזוקה של רצפת הרכב מפני רטיבות, בוץ, ולכלוך. האמת היא שלא כל הרכבים, גם אלו היוקרתיים ביותר, מגיעים עם שטיח איכותי (או אפילו עם שטיחים בכלל). מה שהלקוח מקבל, בדרך כלל, הוא משטח פשוט העשוי לבד שאינו קרוב לספק הגנה מלאה לרצפת הרכב. במקרה אחר, מדובר בשטיח אינטגרלי שלא ניתן לפרק ולנקות במידת הצורך. הפתרון הוא רכישת שטיחים לרכב מיצרן ומשווק מוסמך ואמין.

 

היתרונות מדברים בעד עצמם

שטיחי רכב העשויים גומי איכותי (המרכיב את השטיח בחלקו או במלואו, תלוי בדגם) הנם עמידים לאורך זמן ולא מתפרקים או מתבלים בקלות, ובנוסף חומר הגומי האיכותי הופך אותם לעמידים בחום, דבר חשוב מאד במזג האוויר הישראלי.

הקלות הרבה בה ניתן לנקות את שטיח הרכב – ע"י שטיפה קלה במים בלבד – הופכת אותו לאטרקטיבי במיוחד. בשטיח רכב עשוי גומי איכותי לא יכולה להיווצר תופעה של חשמל סטטי, הגורמת לאבק וללכלוך להידבק אל השטיח. כמו כן, גומי איכותי אינו מחליק, גם כאשר הוא לח ורטוב, וגם בזמן נהיגה.

ניקוי השטיחים ברכב

חשיבות הניקיון והתחזוקה של הרכב

שטיח איכותי לרכב שומר עליו נקי ומתוחזק כהלכה. מרבית בעלי הרכב בישראל נוטים למכור את רכבם לאחר מספר שנים, ואם הרכב נשמר במצב טוב – המחיר שתקבלו עליו יהיה טוב גם כן. לפיכך חשוב לרכוש שטיח איכותי לרכב שישמור על רצפת הרכב נקייה בכל עת.

שטיח איכותי לרכב מחזיק במבנה המונע בריחה של נוזלים ובוץ מחוץ לשטיח, דבר השומר על ריפוד רצפת הרכב ומונע את הרטבתה – דבר העשוי בהמשך לגרום גם לחלודה ולבלאי.

 

כיצד תשמרו על שטיח נקי לרכב

  1. שטיחי גומי הנם הקלים ביותר לתחזוקה. הסירו אותם (והימנעו משפיכת הלכלוך שהצטבר בדרך), נערו את השטיח, ושטפו אותו בעזרת צינור מים וסבון. ייבשו את השטיח לפני החזרתו לרכב.
  2. בכדי לנקות שטיח המשולב מגומי ולבד יש להסיר את השטיח בזהירות או להשתמש בשואב אבק. יש לשאוב את האבק משני הצדדים ולאחר מכן להשרות את השטיח במים עם מעט אבקת כביסה ולשפשף בעדינות. יש לייבש את השטיח לפני החזרתו לרכב.
  3. הטיפ החשוב ביותר בשמירה על שטיח רכב נקי הוא מניעה. דאגו תמיד למגבוני ניקוי ברכב, ובמקרים חריגים כמו קפה שנשפך במהלך הנהיגה, ניתן לספוג במהרה את מרבית הנוזלים ולמנוע נזקים מיותרים.

 

לסיכום

שמירה ותחזוקה של הרכב אינה כוללת גם ביקורים במוסך או מערכות מיגון מתוחכמות – גם שטיח רכב פשוט יכול להוסיף שכבת הגנה מבורכת לרכב שלכם. לפריט זה תפקיד חשוב ביותר בשמירה על רצפת הרכב מפני לכלוך המגיע אלינו מבחוץ.

שטיח איכותי גם אוסף את הלכלוך והנוזלים ובכך מפריד אותם משאר חלקי הרכב. אין ספק שמדובר בפריט חשוב ביותר.

ניקוי השטיחים ברכב

אולי יעניין אותך גם