3 טיפים לגידול הידרופוני בבית

בשנים האחרונות, אנשים רבים גילו את העולם המופלא של גידול הצמחים ואת הסיפוק וההנאה שמגיעה כאשר מגדלים צמחים וירקות בבית.

אחת השיטות הנפוצות והמועדפות ביותר לגידול צמחים היא שיטת הגידול ההידרופונית.

הידרופוניקה היא שיטה המאפשרת לגדל צמחים ללא תלות בקרקע, בעזרת מים עם חומרי הזנה.

בשיטה זו הצמחים מנותקים מהאדמה ומקבלים חומרים מזינים בזכות ההשקיה המדושנת והמאוזנת מבחינה חומצית.

לשיטת גידול זו יש יתרונות רבים כגון: חיסכון במים, חיסכון בדשן, חסכון במקום, צמיחה מהירה, קטיף קל ועוד.

במאמר זה הכנו עבורכם רשימה של 3 טיפים יעילים שיסייעו לכם לגדל ירקות כגון: חסה, בזיליקום ופלפלים וצמחי נוי כגון יקרה ופוטוס בשיטת ההידרופוניקה.

 

ציוד גידול

אם החלטתם לגדל צמחים בשיטת ההידרופוניקה, עליכם לוודא שיש ברשותכם את ציוד הגידול הדרוש. ציוד גידול גולל פריטים חיוניים רבים כגון: נורות גידול, רפלקטור, משנק, מאוורר, דשן, מצע גידול ואוהל גידול.

כאשר אתם בוחרים ציוד גידול חשוב לוודא שאתם רוכשים את הציוד האיכותי והטוב ביותר שיספק לצמחים שלכם את כל מה שהם זקוקים לו. שימו לב, רכישת ציוד גידול לא איכותי מחנויות שאינן מקצועיות בתחום ההידרופוניקה יבוא על חשבון הגדילה של הצמחים.

 

מיקום המערכת ההידרופונית

אחד היתרונות המרכזיים של הגידול ההידרופוני הוא שניתן לבצע אותו כמעט בכל מקום: בבית, בגינה, במשרד ובמרפסת. עם זאת, חשוב למקם את המערכת ההידרופונית בצורה חכמה והגיונית במקום שבו ימולאו כל צרכיה.

להלן מספר דגשים שיש להתייחס אליהם בעת מיקום המערכת:

  • חיבור לחשמל: סוגים רבים של מערכות הידרופוניות מופעלים בעזרת משאבת מים חשמלית. לפיכך, חשוב למקם את המערכת ההידרופונית סמוך לנקודת חשמל מוגנת מנוזלים.
  • שמש או תאורה: כל הצמחים ובמיוחד הירקות הפירותיים זקוקים לשמש ישירה המאפשרת להם לבצע את תהליך הפוטוסינתזה החיוני לקיומם. לפיכך, חשוב למקם את הצמח במקום עם חשיפה מספקת לשמש. במקרה של גידול פנים או במקרה שבו אין מספיק אור שמש, ניתן להוסיף תאורת גידול מלאכותית כגון: נורות MH, נורות HPS LAMP ונורה משולבת.
  • הגנה מרוחות: חשוב למקם את המערכת במקום מוגן מפני רוחות.
  • אופן הצבת המערכת: כאשר אתם ממקמים את המערכת עליכם להתייחס לסוג הקיבוע שלה. ישנן מערכות שצריך לתלות ולקבע לקיר ולכן יש למקם אותן סמוך לקיר או לרכוש סטנד ייעוד למטרה זו.

 

תחזוקת המערכת ההידרופונית

חשוב לתחזק את המערכת ההידרופונית כראוי ולהקפיד על ארבעת השלבים הבאים: השלמת מים במאגר, מדידת רמת המוליכות החשמלית, השלמת דשן ואיזון רמת החומציות.

מעוניינים לרכוש ציוד גידול שיאפשר לכם לגדל צמחים וירקות בבית באיכות הגבוהה ביותר? היכנסו ל- hydrostar.co.il ורכשו עציצים, דשנים, עזרי הנבטה, קוביות השרשה, ערכות תאורה לגידול ועוד. המוצרים האיכותיים של הידרו סטאר יסייעו לכם לגדל צמחים בצורה הטובה ביותר. 

 

צמחים

אולי יעניין אותך גם

כלי עבודה
לבית ולגינה
4 כלי עבודה שחשוב שתכירו!

כלי עבודה הם מוצרים שחשוב שיהיו בכל בית. לא משנה מה אתם עושים, לפחות ברמה הבסיסית אתם צריכים להחזיק כמה כלי עבודה שאיתם תוכלו לבצע

קרא עוד »
מִזרָן
לבית ולגינה
5 טיפים לבחירת המזרן המושלם

שנת לילה טובה היא חיונית לבריאות ולרווחה הכללית שלנו, ואחד הגורמים המכריעים להשגתה הוא בחירת המזרון המושלם. עם מגוון כללי הזמינות בשוק המזרנים, המשימה עלולה

קרא עוד »