3 הסיבות לקחת את בעל החיים שלכם לטיפול וטרינרי דחוף

בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט מקרים בהם בעלים של חיות מכל מיני סוגים דוחים את הטיפול הווטרינרי עבור בעל החיים שלהם מבלי לדעת על ההשלכות שעשויות לבוא לידי ביטוי בעקבות כך. יש מקרים מסוימים שמסתיימים בטוב לשמחתנו. אך יש מצבים שמובילים לא פעם להתדרדרות במצבו של בעל החיים ולעיתים אף למוות. כדי להימנע מהמקרים הקשים, יצאנו לבדוק מהן 3 הסיבות שבעקבותיהן תצטרכו לגשת לטיפול וטרינרי דחוף.

 

הגורמים שסייעו לנו לכתוב את המדריך

את המדריך הנוכחי כתבנו תוך ליווי מצד אנשים שעברו את ההליך המדובר. כלומר, בבעלים של חיות שונות שמצאו את עצמם ביום בהיר אחד זקוקים לטיפול ווטרינרי. היו מי מהם שידעו כי עליהם לפנות אל ווטרינר באותו הרגע והיו מי שלקח להם זמן להבין שמדובר בעניין שמצריך טיפול דחוף. שאלנו אותם מה היו הסיבות של כל אחד מהם לגשת אל הטיפול ובחרנו ב – 3 הסיבות שנמצאו כנפוצות ביותר.

 

מתי צריך לקחת את בעל החיים שלכם לטיפול וטרינרי דחוף? סיבה מספר 1 – בעת התייבשות

מרבית הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך ציינו בפנינו שהם מצאו את עצמם מגיעים אל וטרינר במודיעין 24 שעות לאחר שהכלב שלהם התייבש. לדבריהם, היה קל מאוד לזהות שמדובר בהתייבשות. שכן, הכלב שהה לבדו בבית ביום חם מאוד ללא מזגן. בעת ההגעה של הבעלים אל המקום, התגלה להם כי הכלב מתנהל באופן הבא:

  • לא זז ממקומו להגיד שלום לבעלים
  • נראה תשוש
  • העיניים שלו "כבויות"

זו סיבה לפנות בהקדם האפשרי אל וטרינר שיבדוק אם יש צורך במתן נוזלים שיאפשרו לכלב להתאושש במהירות.

 

מתי צריך לקחת את בעל החיים שלכם לטיפול וטרינרי דחוף? סיבה מספר 2 – לאחר תאונה

היו מי שציינו שהחתול שלהם עבר תאונה בזמן שיצא מפתח הבית. לדבריהם, הוא כנראה נפגע מרכב חולף, קורקינט או אמצעי תחבורה אחר. אם אתם רואים שהחתול או בעל החיים שלכם צולע ונראה שהוא שבר עצם או שנדמה שהוא נפגע פגיעה קשה, עליכם להגיע מיד אל וטרינר.

 

מתי צריך לקחת את בעל החיים שלכם לטיפול וטרינרי דחוף? סיבה מספר 3 – במידה ויש גוש חריג

לא מעט בעלים של כלבים וחתולים ציינו בפנינו שהם מצאו את עצמם מגיעים אל ווטרינר באופן בהול לאחר שגילו די באיחור שיש גוש חריג על הגוף של בעל החיים שלהם. מדובר לא פעם בגוש שעשוי להתגלות כסרטני. במצב שכזה, בעל החיים יצטרך לעבור הליכים רפואיים דחופים שיכולים להציל את חייו ולהקל עליו.

 

לסיום

עד כאן המדריך שהציג בפניכם את 3 הסיבות שיגרמו לכם לקחת את בעל החיים שלכם לטיפול וטרינרי דחוף. מאחלים לכם שלא תדעו עוד טיפולים, אלא רק בריאות.

בעל חיים, וטרינרי

אולי יעניין אותך גם