10 מוצרי קדושה שכל סופר סתם צריך

סופר סת״ם הוא אדם שעיסוקו הוא כתיבה של ספרי תורה, תפילין, מזוזות ומגילות. ראשי התיבות של סת״ם הם ספרי תורה, תפילין, מזוזות.

הכתיבה של כל אלה מתבצעת בצורה ידנית, והיא לא מתבצעת מול מחשב או מדפסת. כל אות אשר נכתבת, היא בפני עצמה.

את הכתיבה עצמה מבצעים עם קולמוס הנטבל בתוך דיו והכתיבה עצמה מתבצעת על גבי קלף.

עבודתו של סופר סת״ם היא עבודה מאוד אומנותית ומחייבת מסירות וריכוז רבים לכתיבה. אז איזה מוצרים קדושה כל סופר סת״ם צריך?

 

צורות וסגנונות הכתב

יש הלכות ברורות איך אמורה להראות כל אות ותג בכתיבת סת״ם. לכתיבה יש שיטות שונות מבחינת ההלכה בצורת שלה האותיות, למשל, יש את הכתב האשכנזי שגם בו יש שיטות שונות, יש את הכתב הספרדי שמקובל בקרב עדות המזרח, ויש את הכתב התימני שמקובל בקרב יוצאי תימן.

הכתב עצמו הוא בעל אותיות שונות ומלופפות ולכולן יש כללים מאוד מדויקים. מבחינת הקושי, יש יותר קושי לכתוב בנוסח אשכנזי מנוסח ספרדי. מלבד צורות של אותיות, יש תגים בחלק מהאותיות. התגים נועדו לגרום לאותיות להראות יפות יותר. מעבר לכך, לתגים יש משמעות נוספות.

 

מוצרי קדושה ואביזרים שכל סופר צריך

שולחן אור ולוח אור

בגלל שמדובר על צורת כתיבה מאוד מאוד מדויקת, סופר סתם קודם כל צריך שולחן אור. השולחן המהודר מותאם במיוחד לסופרי סתם שיכולים לשבת שעות ארוכות בכתיבת הקלפים. בנוסף, סופר סתם יכול להיעזר בלוח אור, אשר מסייע לו בכתיבה מהירה ומדויקת יותר.

 

קולמוס, קלפים, דיו

סופר סתם יצטרך אביזרים כמו קולמוס, דיו משובח, קסת דיו, מי קלף, סכין חיתוך לקולמוסים, קלפים, קוטם קולמוסים.

 

דעת סת״ם על אותיות

סופרי סתם שרוצים להפוך את העבודה למקצועית ומדויקת כמה שאפשר מומלץ גם דעת סת״ם על אותיות – קלפים עם כל סוגי הפסולים הקיימים באותיות. כנסו עכשיו אל לומדים שופס ותהנו ממגוון הרחב ביותר למוצרי קדושה במחירים ואיכות מנצחים.

 

עבודה מתגלמת, אומנותיות ומיוחדת

איש העוסק במקצוע זה צריך להיות מוגדר כאיש יראה שמיים אשר בקיא בהלכות הנלמדות ומקיים אותן. מקצוע סופר סת״ם היא מקור פרנסה מכובד וראוי, והוא לא שכיח בעולם החילוני. כתיבה של סת״ם היא נושא מאוד מורכב ומתבסס על דינים מפורטים שנוכל למצוא בספרי הלכה.

לצורת הכתיבה והאופן בה מתקנים את הכתיבה יש הלכות. עבודתו של סופר סתם היא עבודה יחידנית ונמצא לרוב לבד, והלקוחות שלו צריכים לתת בו אמון, זו אחת מהסיבות שנדרשת מהסופר להיות יראה שמיים במידה רבה.

 

לסיכום

סופר סת״ם עוסק בכתיבה של ספרי תורה, תפילים מזוזות ומגילות. סופר סת״ם כותב על קלף בכתב סת״ם ומשתמש בקולמוס העשוי נוצה או קנה באמצעות דיו. עבודתו של סופר סת״ם היא עבודה יחידנית שדורשת ממנו אומנות, דיוק, ריכוז ונאמנות.

 

 

אולי יעניין אותך גם

אימון אישי
צרכנות
איך בוחרים מאמן כושר?

בחירה של מאמן כושר אינה עניין פשוט. אם חשבתם ליצור קשר עם מאמן כושר אקראי מבלי להכיר אותו באופן מעמיק, כדאי שתדעו שהגעתם אל המקום

קרא עוד »
חדר
צרכנות
3 קריטריונים למבנה מסוכן

אי אפשר להתעלם מן העובדה כי בתקופה האחרונה אנו שומעים על יותר ויותר מבנים שהתגלו כמסוכנים. מצב זה מוביל אנשים רבים לתהות אם סימנים שהופיעו

קרא עוד »
נהג מקצועי
צרכנות
האם יש קסדה ייעודית לטרקטורון?

מתכוננים לקראת רכיבת השטח הבאה שלכם על טרקטורונים? הגעתם למקום הנכון! במאמר זה תוכלו למצוא את כל המידע שאתם צריכים לגבי קסדה ייעודית לטרקטורון. רוצים

קרא עוד »
קופת חיסכון
צרכנות
כמה עולה מנוי נינטנדו?

מנויים לקונסולות משחק הם הדבר החם והמדובר ביותר בעולם הגיימינג לאחרונה. כבר אין צורך לצאת מהבית ולרכוש משחקים, אלא ניתן לקנות מנוי המעניק לכם גישה

קרא עוד »
תפירת בגד
צרכנות
מכפלת נסתרת: כל מה שצריך לדעת

מכפלת נסתרת היא אחת הטכניקות המתוחכמות שניתן לעשות בעזרת תרגול, מכונת תפירה רגילה לחלוטין ורגלית ייחודית לטכניקה זו שנראית כמו קסם! הכל סגור, הסיומת טובה

קרא עוד »