תוספי התזונה שמורכבים מרכיבים טבעיים בלבד

בארץ ישראל גדלים מינים רבים וטובים של פירות ושלל צמחים עם סגולות מיוחדות.

כולנו מכירים את שבעת המינים שהתברכה בהם ארץ ישראל, ובתוכם ישנם ארבעה מינים בעלי סגולות בריאותיות רבות: רימון, זית, גפן (ענבים) ותמר.

במאמר זה נרחיב על המאפיינים הבריאותיים הייחודיים של מינים אלו וכיצד ניתן למקסם את יתרונותיהם.

 

רימון – טוב למטבוליזם ומועיל כנגד דלקות שונות

רימון הוא פרי אהוב במיוחד ומזוהה במסורת היהודית עם ראש השנה. רימון לא רק פרי מתוק ועשיר – בגרעיניו הרבים ישנם יתרונות בריאותיים כגון שיפור במצבם של אנשים החולים בתסמונת מטבולית באמצעות הורדת רמת הכולסטרול בגוף, שיפור פרופיל השומנים בדם, העלאת הרגישות לאינסולין בגוף. כמו כן רימון מכיל רכיבים נוגדי דלקות וחומצות שומן חיוניות ושאר רכיבים בעלי השפעה חיובית על הגוף.

 

עלי זית – משפרים את הרגישות לאינסולין ומכילים רכיבים נוגדי חמצון

את הזית כולנו מכירים כפרי, אך מסתבר שדווקא לעליו יש סגולות בריאותיות רבות. למשל, מחקר מדעי מצא כי עלי זית מכילים רכיבים פעילים ביולוגית ובעלי יכולות נוגדות חמצון, נוגדי דלקות, נוגדי לחץ דם ועוד. בנוסף לכך, נמצא כי פוליפנולים מעלי זית משפרים את הרגישות לאינסולין בקרב גברים בגיל העמידה המצויים בעודף משקל ומפחיתים את הסיכון לתסמונת המטאבולית.

 

ענבים – מסייעים לבלימת אלצהיימר ומחלות לב

לענבים יש סגולות בריאותיות רבות המגובות במחקרים. ענבים מכילים רסברטרול, שהוא נוגד חמצון מצוי בקליפת ענבים ומסייע לעיכוב ואף בלימה של מחלת האלצהיימר. בנוסף לכך חומר זה מסייע במניעה ראשית ומשנית של מחלות לב שונות ומוריד את הסיכון להתקף לב. בנוסף לכך, רסברטרול  יכול לסייע למצבם של חולים במחלת כבד שומנית שלא נגרמה מצריכת אלכוהול והיא משפרת את חילוף החומרים בשומני הדם והסוכר.

 

תמר – מעלה את מינוני המוגלובין, החלבון והטסטוסטרון בגוף

רובנו לא זורקים לא מחשבה את גרעיני התמר – אך מסתבר שהסגולות הרפואיות החשובות בפרי זה מצויות דווקא בגרעינים. גרעיני תמר מכילים רכיבים כגון חומצה אולאית, סיבים תזונתיים ופוליפנולים וכל אלו בעלי ערך תזונתי גבוה. גרעיני תמר מכילים תכונות נוגדות חמצון המורידות את הסיכון לחלות במחלות לב, וכן צריכת תמצית המבוססת על גרעיני תמר מעלה את ריכוזי המוגלובין בדם וכן מסייעת לעליית מינוני החלבון, הטסטוסטרון ונוגדי החמצון בגוף.

 

הדרך האידיאלית להנות מכל היתרונות

אז כיצד נהנה מכל היתרונות הנהדרים הגלומים בפירות אלו? ארבעת המינים 123 היא פורמולה ייחודית המורכבת מרימון, זרעי תמר, רסברטרול וכן תמצית עצי זית. כך תוכלו להנות מהיתרונות והסגולות הבריאותיות הטמונים בפירות אלו מבלי להתאמץ ולאסוף אותם – וכל זאת בתמצית אחת.

המוצר בכשרות בד"צ, וייצורו נעשה ברישיון ובפיקוח משרד הבריאות.

 

מאכל מתוק

אולי יעניין אותך גם