מי מוסמך להיות שמאי משכנתא

החלטתם שאתם רוצים לקנות דירה ולמרות שעבדתם שנים וניסיתם לחסוך כמה שיותר כסף, בפועל אתם רואים שחסר לכם הון ואתם צריכים משכנתא? אם כך, כדאי שתדעו שהבנק, כדי להחליט האם הוא ייתן לכם את המשכנתא

המבוקשת או לא, ירצה לראות הערכת שמאי משכנתא.

מה זה אומר ואל מי פונים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

מה עושה שמאי המשכנתא?

למעשה העבודה של שמאי המשכנתא משמעותית ביותר, שכן ההערכה שהוא ייתן תשפיע על העתיד שלכם מבחינה כלכלית. במילים אחרות, סכום המשכנתא שהבנק יסכים לתת לכם יהיה תלוי בצורה ישירה בהערכה של השמאי ולא ניתן יהיה לערער עליה. מי שמשלם לאותו שמאי משכנתאות הוא הלקוח, כלומר אתם, ולכן חשוב שתנסו גם להבין מראש על איזה מחירים מדובר וכמה זה יכול לעלות לכם. כדי להיות שמאי במדינת ישראל צריך להכיר את התחום הזה לעומק ולכן חשוב שתבדקו גם אתם, בתור הלקוחות, באיזה שמאי אתם בוחרים.

 

איך קובעים מה יהיה גובה המשכנתא?

על מנת שהבנק יוכל להחליט כמה כסף הוא מוכן לתת לכם, הוא רוצה לראות את הערכתו של השמאי. לכן יש לכך חשיבות אדירה, שכן אותו שמאי יגיע, יבדוק את הנכס וייתן הערכה סופית שבעזרתה הבנק יקבל את החלטתו. בנוסף להערכת השמאי, כמובן שכאשר מנסים להבין ולקבוע על איזה סכום מדובר, תהיה התייחסות למצב הפיננסי של הלקוח ואפילו ליכולת ההחזר שלו.

 

כך תבחרו שמאי משכנתא

עשיתם חיפוש מהיר וראיתם שיש לא מעט שמאים שיוכלו לעזור לכם? אתם מתלבטים במי בדיוק כדאי לבחור ומי יוכל להיות איש המקצוע שייתן את הערכתו לגבי שווי הנכס שאתם מעוניינים לקנות? זה הרגע לעצור ולברר היטב באיזה שמאי אתם בוחרים. הפרטים שבאמת חשוב לברר הם: עד כמה השמאי מומחה? האם הוא מוכר? האם הוא מנוסה? והאם הוא אמין? הדבר האחרון שאתם רוצים זה להזמין שמאי שהערכתו תהיה לטובת הבנק, כי במקרה כזה עלול מאוד להיות שלא תקבלו את הסכום שלו אתם זקוקים. לכן, אפילו אם בחירת השמאי תיקח לכם קצת זמן, זה משהו שבהחלט כדאי להשקיע בו מחשבה.

 

האם כדאי לקחת גם שירותי ייעוץ משכנתאות?

התשובה היא כן, כי אם תיקחו שירות של ייעוץ משכנתאות, אתם תראו שגם במובן הזה תוכלו להיות בטוחים יותר לגבי הצעד שאתם עושים. יועץ המשכנתאות יוכל להפנות אתכם אל שמאי אמין שיתאים לכם, ולכן ברור מדוע גם במובן הזה יש לכך ערך עליון. מחפשים מידע נוסף? זקוקים לעזרה? כל הפרטים באתר משכנתא טיל מחכים לכם, והאמת היא, שכדאי להיכנס לאתר הזה, לקרוא ולהבין טוב יותר במה דברים אמורים. אתם תראו שכך כל הנושא של לקיחת המשכנתא מהבנק יהיה פשוט ונגיש יותר, אז למה אתם מחכים?

 

שעון ומטבעות

אולי יעניין אותך גם

לחיצת יד
פיננסים
מה הוא ייעוץ ארגוני לחברות?

ייעוץ ארגוני לחברות נועד להשיג שיפור בתוצאות העסקיות ולשפר את התפוקה העסקית. היעזרות בגורם מנוסה ובעל תוצאות בשטח, יכולה להביא להחזר של ההשקעה על הייעוץ

קרא עוד »