ריח שרוף בארון חשמל – מה ניתן לעשות

ריח שרוף בארון החשמל עלול להיות מסוכן כי משהו נשרף שם.

ניתן לנקוט בכמה פעולות שימנעו את הריח השרוף, אך במידה והוא קיים יש להזעיק מיד חשמלאי מורשה.

המאמר יפרט מה ניתן לעשות כדי למנוע קצר הגורם לריח וכיצד לטפל בריח שרוף מארון החשמל.

 

כיצד בנוי ארון החשמל?

ארון החשמל בנוי מלוח חשמל בו נמצאת מערכת המחלקת את החשמל בבית באופן תקין. במבנים ישנים ארון החשמל נמצא בחדר המדרגות ובבתים חדשים בתוך הדירות. המיקום שלו בתוך הבית יעיל יותר כדי למנוע משחק של ילדים בארון. לעומת זאת, שעון החשמל בו המונה נמצא מחוץ לבית ואינו מהווה סכנה. בין אם ארון החשמל מצוי בתוך הבית ובין אם מחוצה לו, לוח החשמל זהה. על הלוח מותקנים מפסקים שונים כמו פיוזים, נתיכים או פקקים והם מגנים מפני קצר חשמלי ועומס חשמל. כאשר יש עומס חשמל גדול, המפסק הראשי או אחד מהמפסקים השייכים לאזור בו יש עומס, קופץ ומונע אספקת חשמל. על נזילות חשמל אחראי ממסר הפחת שבזכותו נמנעת התחשמלות או שריפה בארון החשמל. בנוסף, מותקן בארון גם מפסק חד או תלת פאזי האחראים על אספקת החשמל ועל ניתוקה.

 

מה הסיבות לריח שרוף מארון החשמל?

כאשר יש בבית עומס חשמלי כתוצאה מהפעלת כמה מכשירי חשמל שצריכת החשמל שלהם גבוהה, עלול להיות קצר שגורם לפיוז בארון להישרף. כשמריחים ריח שרוף מארון החשמל חייבים להזעיק את החשמלאי ולא לנסות ולתקן את הפיוז לבד. בארון החשמל רשאי להתעסק רק חשמלאי מוסמך בדרגה 2. חשמלאים מוסמכים הם חשמלאים בעלי רישיון המומחים לעבודות חשמל ובעלי ניסיון וידע מקצועי. החשמלאי יחליף את הפיוז או את לוח החשמל השרוף וייעץ לכם כיצד ניתן ליעל את המערכת החשמלית של הבית.

 

כיצד ניתן למנוע ריח שרוף בארון החשמל?

ריח שרוף בארון החשמל מסוכן מאוד אך ניתן למנוע אותו. ראשית יש לדאוג לחלוקה נבונה של מכשירים זוללי חשמל ולא לחבר אותם לכבלים מאריכים או למפצלים. כשמדובר על מכשירים זוללי חשמל הכוונה היא לתנורים, מזגנים, מכונות כביסה, מייבשי כביסה, מקררים וקומקומים חשמליים. מעבר ממערכת חד פאזית למערכת תלת פאזית תהיה חסכנית ופרקטית כך שהמכשירים יוכלו לעבוד בו זמנית ולא לגרום לקצר חשמלי. את התקנת המערכת התלת פאזית יעשה רק חשמלאי מוסמך. להתקנת המונה נדרשת ביקורת של חברת החשמל המפקחת על אספקת החשמל בכל הארץ. החשמלאי המורשה יכין את התשתית וחברת החשמל תאשר אם היא תקינה. לאחר מכן החשמלאי יתקין את המונה התלת פאזי וחברת החשמל תשלח נציג לביקורת. לסיכום, חשמל אינו משחק ילדים ואינו לטיפול של אנשים שאינם מוסמכים לטפל בו. כל תיקון שיבוצע על ידי אדם שאינו מוסמך לעבודות חשמל יכול לעלות בחיים.

 

בעלי מקצוע

אולי יעניין אותך גם

הפקת כנסים מקצועיים
בעלי מקצוע
הפקת כנסים מקצועיים – כל הדגשים 

כנסים מקצועיים הם אירועים בלתי נשכחים שעושים רושם רב על הנוכחים. הכנסים משמשים קרקע פורייה ללמידה, ליצירת קשרים ולעידוד חדשנות. בתכנון נכון וקפדני, מארגני הכנס

קרא עוד »
בדק בית
בעלי מקצוע
כמה אמור לעלות בדק בית?

בדק בית הוא שלב קריטי בתהליך רכישת הבית, המספק לקונים פוטנציאליים תובנות חשובות לגבי מצבו ושלמותו המבנית של הנכס. עם זאת, עלות בדק בית עשויה

קרא עוד »