קעקועים – כמה דברים שכדאי לדעת

אם בעבר קעקועים נתפסו כאקט אשר מבוצע רק ע"י אנשים שהודבקו להם סטיגמות, כיום עשיית קעקוע הפכה לטרנד כלל עולמי גם בישראל. מה צריך לדעת לגבי קעקוע? כל הפרטים.

 

קעקוע – תהליך בלתי הפיך (לרוב)

 טרם ביצוע הקעקוע חשוב מאוד לבצע חשיבה ארוכה לגבי גודל הקעקוע ומיקומו. על אף שקיימות כיום טכנולוגיות שונות להסרת קעקועים הן אינן מבטיחות הסרה מלאה, וברוב המקרים נשארת צלקת. לכן, חשוב מאוד לחשוב היטב תוך התייעצות עם המקעקע לגבי המיקום והגודל, כך שגם בגיל 50 תהיו מרוצים ולא תתביישו באקט שעשיתם בעברכם.

 

 קעקוע – סכנות אפשרויות

בשנים האחרונות מזהירים שוב ושוב ארגוני הבריאות בעולם, וכן מנהל המזון והתרופות האמריקני סכנות אודות הזיהומים החמורים הכרוכים בביצוע קעקוע כגון התפרצות של אלרגיה חריפה, הצטלקויות, כוויות ותופעות נוספות שעלולות במקרים קיצוניים להגיע גם מוות, זאת אם בזמן הקעקוע לא נעשה שימוש בכלים סניטרים ואם המקעקע לא היה מספיק מקצועי. הסכנה הראשונה בעשיית קעקוע היא חשיפה לחיידקים. זיהום עלול להיגרם לא רק ממזרק שאינו סטרילי, אלא מסביבת העבודה כולה, בקבוקי דיו שנותרו פתוחים ועוד, ולכן בטרם אתם מתחילים בתהליך הקעקוע חשוב מאוד לוודא כי נעשה שימוש במכלי דיו חדשים ולא כאלה שעמדו פתוחים זמן רב וכן חשוב שהמקעקע ירחץ היטב ידיים לפני העבודה תוך שימוש בכפפות כירורגיות.

אלרגיה לצבעים/התפרקות הצבע לאחר ביצוע הקעקוע

חשוב לציין כי הדיו אשר מוחדר לעור בתהליך של הקעקוע אינו נראה על כל אדם אותו הדבר. כל אדם מגיב  לצבעים אחרים, ואם נעשה שימוש בצבעים אשר אינם באיכות גבוהה הם עלולים להתפרק ולנדוד בגוף. במצב כזה למעשה הצבעים מתפזרים, והקעקוע מאבד מצורתו ובמקומם יופיעו כתמים לא יפים לעין.

 

קעקוע – רק באמצעות מכונה

כיום נדיר מאוד למצוא מקעקע שעובד בשיטה ידנית ללא מכונה, וקעקועים אלה נחשבים בדרך כלל איכותיים פחות – ומסוכנים הרבה יותר. אך לצערנו, רבים מבקשים לעשות לעצמם קעקועים באמצעות מחטים ביתיים או באמצעות כלים שאינם עברו תהליך סטריזציה.  בקעקועי מכונה עומק חדירת המחט לעור שווה בדרך כלל, אך כאשר מדובר בקעקוע אשר נעשה באופן ידני התוצאה לרוב איננה יפה לעין ואף מסוכנות. במידה והקעקוע לא נעשה באמצעות מכונה, המקועקע חשוף לאופציה של זיהומים אשר עלולים לגרום לנזק ממשי לבריאותו. על כן, חשוב לבדוק מי המקעקע ואיזו הכשרה הוא עבר, כמו גם להתרשם מתיק העבודות אשר מהווה אינדיקציה מעולה לטיב העבודה של אותו מקעקע.

 

חושבים לעשות קעקוע ורוצים לקבל עוד פרטים וייעוץ מקצועי? צוות המכון של אופס קעקועים ישמח לעזור לכם תוך מתן שירות אישי, כך שתוכלו להביע את המחשבות והרצונות שלכם לגבי הקעקוע המבוקש ולבצע אותו ע"י מקעקעים מקצועיים מהטובים בתחום.

אולי יעניין אותך גם

לייף סטייל
מדוע לרכוש שטיחי יוקרה?

מחפשים סיבות טובות מספיק לרכוש שטיחי יוקרה איכותיים ולא להסתפק בפחות מזה? במאמר שלפניכם ריכזנו עבורכם את כל הסיבות המרכזיות לצעד החכם הזה   מתאים

קרא עוד »
יהלומים
לייף סטייל
גרין דיימונדס

מי אנחנו? מותג תכשיטי היוקרה גרין דיימונדס – Green Diamonds, הוקם בשנת 2019 במטרה לייצר ולשווק יהלומי מעבדה אקולוגיים ללקוחות המותג בישראל ובארצות הברית. חשוב

קרא עוד »
יד ושי
לייף סטייל
מתנות לחג לעובדים שאוהבים לטייל

אם יש בחברה או בארגון שלכם עובדים שאוהבים לטייל, תוכלו לרכוש בעבורם מתנות מותאמות לאוהבי הקמפינג, מחנאות וטיולים תחת כיפת השמיים. אנחנו מזמינים אתכם להפוך

קרא עוד »