התאמת צבעים- איזה צבעים מתאימים אחד עם השני ליצירת מראה לבוש מושלם

רבים מעבירים את זמנם בבהייה במראה, רגע לפני יציאה למקום העבודה, הופעה או הליכה שגרתית לסופר. זה הרי ידוע שמעטים מאתנו מכירים באמנות שילוב הצבעים שמאפשרת ליצור מראה מושלם במינימום מאמץ. מדריך זה עולה לרשת, כדי להציג בהרחבה את האמנות הזו ולאפשר לכם, הגולשים, ליישם אותה בפועל. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו מהמדריך עם לוק הורס בזמן קצר.

 

נעים להכיר – גלגל הצבעים

הגיע הזמן להכיר את גלגל הצבעים שהומצא על ידי אייזיק ניוטון במאה ה – 18. ניוטון החליט לסדר את הצבעים השונים (על כלל גווניהם) בתוך גלגל, כאשר המטרה הייתה להציג את הקשר הוויזואלי שבא לידי ביטוי ביניהם. גלגל זה כולל 3 קבוצות של צבעים:

  1. צבעי יסוד: אדום, כחול וצהוב
  2. צבעי משנה: ירוק, סגול וכתום
  3. צבעי שלישונים: טורקיז, סגול חציל, בורדו ועוד

התאוריה של ניוטון נחשבת לאוניברסלית, כך שהיא רלוונטית לכל מיני תחומים ובפרט לעולם האופנה. שכן, מדובר בפתרון שמנחה סטייליסטיות ויודעי דבר בתחום האופנה שרוצים להתאים פריטי לבוש בקלות. בשורות הבאות נרכז בפניכם 3 אפשרויות נפוצות להתאמת צבעים שנלקחו מתוך הגלגל של ניוטון.

נעים להכיר – גלגל הצבעים

הלוק הקר

נציג תחילה את הלוק שמאופיין בצבעים קרים, היות וזה מתאים לארץ חמה כמו ישראל. חשוב ליין שמדובר בהתאמה בין הגוונים הבאים:

  • כחול
  • ירוק
  • סגול

חשוב לציין שתוכלו למצוא שמלות, מכנסיים, חולצות ואקססוריז שמאופיינים בצבעים אלה (גם בגווני פסטל) באמצעות גלישה אל אתר H&M.

 

הלוק החם

אי אפשר לעסוק בהתאמת צבעים, מבלי להציג את הלוק החם שמאפיין בעיקר את ימי החורף. אם אתם מתכננים לנסוע ליעד קריר, כדאי שתערכו קנייה מראש של פריטים בגוונים חמים. מדובר לצורך הדוגמא בצבעי אדום, כתום, צהוב חרדל וחום אדמה. שכן, אלה משתלבים היטב אחד עם השני ומייצרים מראה חמים, נעים ואופנתי.

הלוק החם

הלוק הניטרלי או המשלים

חשוב שתכירו בלוק הבסיסי שמתאים לאנשים שמעדיפים ללבוש בגדים  ניטרליים. סגנון זה מאופיין בצבעי שמנת, לבן, שחור ואפור. חשוב לציין שהם נתפסים כצבעים שאין להם אמרה, אלה מאפשרים לנטרל לעיתים שילובים עם צבעים בעיתיים.

ניתן לשלב ביניהם ולקבל התאמה מושלמת לאירוע חגיגי. הלוק המשלים לעומת זאת, מאפשר ליהנות מססגוניות שתסובב ראשים. אם אתם אוהבים שילובים לא שגרתיים, כדאי שתשלבו בין סגול וירוק, סגול וצהוב או כחול ואדום. שכן, אלה מקנים מראה נועז ונוטף סטייל שמתאים במיוחד לימי הקיץ החמים והאביב.

 

לסיכום

כל אחד יכול לבצע התאמה של צבעים בקלות תוך היכרות עם גלגל הצבעים שהופך את העניין לקל ליישום. כעת אתם מכירים בגלגל זה ובהתאמות הנפוצות שלו, כך שנותר לכם רק לבנות לוקים שמתאימים לסגנון האישי שלכם וליהנות מסטייל מושלם.

התאמת צבעים- איזה צבעים מתאימים אחד עם השני ליצירת מראה לבוש מושלם

אולי יעניין אותך גם