פעילויות גיבוש לעובדים בחברה – מה הכי מתאים להם

פעילויות גיבוש לעובדים נחשבות אלמנט חיוני עבור שימור צוותים איכותיים, שיפור המוטיבציה, חיזוק היכולות לעבודת צוות ואפילו החשיבה היצירתית, כמו גם תחומים רבים נוספים.

השאלה היא, איך בוחרים פעילות גיבוש מתאימה בדיוק לצוות העובדים שלכם, מתוך אלפי אפשרויות מדהימות?

 

איך בוחרים פעילות גיבוש מנצחת?

בימינו כמעט כל מקום עבודה בעולם המערבי מקפיד לספק לעובדים שלו פעילות גיבוש כזו, או אחרת מדי פעם.

השאלה היא, איך בוחרים מתוך מגוון עצום של סדנאות בישול, אפייה, ODT, טיולי שטח, משחקי חשיבה, הפלגה אתגרית וכל שאר האפשרויות המדהימות.

התשובה הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים.

 

מספר המשתתפים

יש הבדל משמעותי בין צוות קטן של עד 10 אנשים לבין צוות גדול של 50 אנשים. אם מדובר על צוות קטן, כדאי לזכור שמדובר על מפגש אינטימי יחסית, לשמור על אווירה נעימה ולהפיק פעילות שתאפשר לעובדים להכיר אחד את השני באור אחר.

לעומת זאת, אם מדובר על צווות גדול, המונה כמה עשרות עובדים ויותר, חשוב לבחור פעילות שתאפשר לכל עובד למצוא את עצמו ולהתחבר, בלי ללכת לאיבוד.

 

תקציב לפעילות

נכון שהכי מתבקש שלא לחסוך באירועים מסוג זה, אבל מה לעשות – גם יום גיבוש לעובדים צריך להגיע עם תקציב מוגדר מראש ולכן התקציב חייב להיות אחד השיקולים בבחירת הפעילות, במיוחד כאשר מדובר על צוות גדול במיוחד.

 

מיקום

יש לא מעט פעילויות גיבוש לעובדים, שאפשר לעשות במקום העבודה. יחד עם זאת, מקומות עבודה רבים מעדיפים לשבור שגרה לגמרי ולצאת עם העובדים החוצה. חשוב לזכור שיש יתרונות לשתי האפשרויות. השאלה היא – עד כמה העובדים שלכם צריכים להתאוורר והאם הפעילות המבוקשת עונה על שאר הצרכים של העסק.

 

הצרכים של העסק

הפעילות אמנם מיועדת לעובדים, אבל אין זה אומר כי אתם לא יכולים לקבוע יעדים לפעילות, שיועילו גם לעסק. אתם יכולים למצוא פעילות לפיתוח חשיבה יצירתית, או לחיזוק יכולת מנהיגות, פעילות שמטרתה לפתח יכולת פתרון בעיות, או סתם פעילות פנאי, פאן ושחרור מתחים.

כל פעילות מעניקה יתרונות אחרים וחשוב לבחור בהתאם למה שהעסק צריך (הרי העסק משלם על הפעילות גם ככה…).

 

הצרכים של העובדים

יש לא מעט מקרים בהם העובדים שלכם פשוט זקוקים לקצת חיזוק. לפעמים זה בגלל שעברה עליהם תקופה קשה ושוחקת בעבודה, לפעמים בגלל שנכנס צוות חדש ויש צורך לחבר בין עובדים חדשים לוותיקים, לפעמים הם צריכים קצת עזרה בחיזוק יכולות מסוגים שונים וכן הלאה. בחינה כנה ואמיתית של צרכי העובדים תסייע לכם, אולי יותר מכל שיקול אחר, לבחור את הפעילות המתאימה.

 

לסיכום

פעילות גיבוש לעובדים היא דבר מבורך וחשוב. היא כמעט תמיד מהנה ומוצלחת, בתנאי שמקדישים מספיק מחשבה כדי לתכנן אותה נכון.

 

אולי יעניין אותך גם

מתוקים
אירועים
מגשי אירוח חלבי – עולם שלם ומגוון

החברה הישראלית עברה הרבה תהפוכות בעשורים האחרונים ואחד מהדברים המהותיים ביותר שהשתנו במדינתנו זה ההיצע והמבחר שיש לנו. אם בעבר היינו הולכים למכולת והיינו צריכים

קרא עוד »