4 סוגי מזגנים ואיזה כדאי לכם לבחור

לרבים מאיתנו, דור שוכרי הדירות וילדי הורים שלא הקשיבו לדיוני ושיקולי הורים בנשואים שונים, רואים מזגן כמשהו מובן מאליו.

המזגן בחדרי השינה שלנו פשוט נועד להיות שם ולהיות לנו מושלם לחלל.

או בדירות הישנות, מזגן באמצע הקיר ממזג בצורה מצוינת יחסית למבנה המיושן של הדירה.

כדי לשפוך אור על הנושא וככלי לעתיד כשנתקין מזגן בעצמנו, יפרסו לפניכם הקוראים סוגי המזגנים השונים ואיך תדעו מה הכי מתאים לכם. מומלץ לשנן.

 

עם מי אפשר להתייעץ

אם עולם התקנות המזגנים חדש לכם, ועדיין לא תמצאו את עצמכם בין שורות המאמר, הכי מומלץ להתייעץ עם טכנאי מוסמך. כפי שאזרח בגר בתל אביב יחפש מזגן בקרבת ביתו, תושב חיפה והצפון יחפש טכנאי מזגנים חיפה. מומלץ להיעזר בטכנאים בעלי הסמכה מקצועית בלבד!

 

מזגן עילי

המזגן הנפוץ ביותר במדינת ישראל. מותאם לחדר אחד, בניגוד למזגן מרכזי. מזגנים אלו נפוצים מאוד בישראל בגלל ההוזלה בעלויות השונות: התקנה, תפעול תחזוקה וצריכת חשמל. מזגנים אלו עובדים על מנועים יחסית חסכוניים של לא יותר מ- 2 או 3 כוחות סוס. משמע: ניתן כל פעם למזג חלל אחד עם המזגן בו ולא להפעיל מערכת שתמזג את כל הבית.

  • מתאים לאנשים שמעוניינים לחסוך בהוצאות, שאין להם צורך למיזוג סימולטני.

 

מזגן מרכזי

יחידת מרכזית היא נפוצה מאוד בישראל. לוח פיקוד אחד מרכזי, פתחי אוורור עיליים מעל דלתות החדרים לכיוון פנים החלל ותריסים לאותו פתח. מערכת מיזוג זו מתאימה למבנים גדולים שאופן השימוש במזגן יקרר באופן סימולטני את כל חללי הבית. למרות שתריסי פתח המזגן יכולים להיות סגורים, עדיין יכול לצאת אוויר קר. מזגנים אלו יגיעו עם מנוע חזק מאוד ובהתאם גם צריכת החשמל שלהם תהיה גבוהה. בנוסף, התקנת מזגן זה תאלץ לערב מספר בעלי מקצוע כמו חשמלאי, מטייח קירות ועוד.

  • מתאים למבנה שלרוב נרצה לקרר את כולו ושאפשר לקחת בחשבון את הוצאות החושמל הגבוהות מהממוצע.

 

מזגן מיני מרכזי

מזגן זה הוא למעשה בנוי כמו מזגן עילי אך חזק כמעט כמו מזגן מרכזי. למעשה, מדובר במזגן שאם תפעילו אותו בחלל מרכזי כמו סלון או פינת עבודה פתוחה, תוכלו להרגיש את מיזוג האוויר גם במטבח. היתרון שלו שמידה ומדובר בנכס לא גדול, אין צורך בהתקנת מזגנים נוספים.

  • מתאים למשרדים לא גדולים, אנשים הגרים בדירה או נכס אחר בגודל בינוני.

 

מזגן רצפתי

אם אתם לא בטוחים מה זה, מדובר במזגן המיושן והרועש הזה שהיה בדירה שלכם בבאר שבע. הוא עובד כמו סוס עבודה לכל דבר ועניין אך הוא מתאים במיוחד לחודשי החורף כי יכולות החימום שלו טובות יותר מהקירור.

  • מתאים לדירות שבהן המזגן קיים. מזגן זה פחות מבוקש כיום בשוק.

 

איש תחזוקה

 

אולי יעניין אותך גם

הפקת כנסים מקצועיים
בעלי מקצוע
הפקת כנסים מקצועיים – כל הדגשים 

כנסים מקצועיים הם אירועים בלתי נשכחים שעושים רושם רב על הנוכחים. הכנסים משמשים קרקע פורייה ללמידה, ליצירת קשרים ולעידוד חדשנות. בתכנון נכון וקפדני, מארגני הכנס

קרא עוד »
בדק בית
בעלי מקצוע
כמה אמור לעלות בדק בית?

בדק בית הוא שלב קריטי בתהליך רכישת הבית, המספק לקונים פוטנציאליים תובנות חשובות לגבי מצבו ושלמותו המבנית של הנכס. עם זאת, עלות בדק בית עשויה

קרא עוד »