ניקוי ספות

 

ניקוי ספות היא פעולה אשר צריכה להתבצע באופן תדיר, זאת על מנת לשמור על הספה לאורך זמן כך שהיא תיראה כמו ביום שרכשנו אותה.

ניקוי ספות – מחייבת תחזוקה שוטפת

כולנו מכירים את הסיטואציה הזו: אנו מארחים חברים ובני משפחה בבית, כאשר פתאום נשפך אוכל או משקה. הפעולה המידית שכולנו עושים היא לשפוך מים על הריפוד ומשתמשים בחומר לניקוי ספות שניתן לקנות בכל סופר כיום. המומחים של חברת קפטן קלין, אתר ניקוי ספות בד עור וחידוש ספות המוביל בישראל מסבירים כי הפעולה הבאה היא ניסיון לשפשוף הכתם אך מדובר בפעולה שאסור לבצע בשום פנים ואופן, זאת משום שפעולה השפשוף גורמת לכך שהכתם חודר עמוק יותר לתוך הבד ובכך אזור הכתם גדל בצורה משמעותי. לכן, במידה ואנו רואים כי הכתם הוא בלתי ניתן להסרה יש לפנות לחברת ניקוי ספות מקצועית אשר תדע להסיר את הכתם באמצעות ציוד מתקדם וכן חומרים מקצועיים אשר באמצעותם ניתן לבצע את הסרת הכתמים.

טיפים לניקוי ספות

אתר קפטן קלין, האתר המוביל בישראל לניקוי ספות בד, עור חידוש ספות ועוד אסף עבורכם את הדגשים החשובים ביותר כדי שלא ייגרם נזק לספה ושפעולת הניקוי תהיה אפקטיבית עד כמה שאפשר:

  • יש להשתמש אך ורק בחומרים המתאימים לסוג הבד – שימוש בחומרי ניקיון אשר אינם מותאמים לסוג הספה או ניסיון להסיר את הכתמים באמצעות שפשוף אגרסיבי עלולים לגרום לקיבוע והרחבה של הכתם בצורה משמעותית. על כן, במידה ומדובר בכתם טרי יש להספיגו במהירות האפשרית באמצעות מטלית לחה. בנוסף, יש לבצע איתור של מקור הכתם ולהתאים לו חומר ניקוי ייעודי המתאים למקרים הללו. במידה ואינכם יודעים מהו סוג הכתם או מה סוג הבד, ניתן לפנות באמצעות האתר של קפטן קלין ולבדוק בדיוק מה צריך לבצע או לפנות לחברה ממנה רכשתם את הספה כדי לקבל הוראות.
  • תחזוקה שוטפת של הספות – פעולה של תחזוקת וניקוי ספות היא פעולה הכרחית עבור שמירה על איכות הספה לאורך זמן. לכן, מומלץ לבצע מדי שבוע שאיפה של הספה באמצעות שואב אבק ביתי שלו מברשת רכה, כמו גם להסיר את הריפוד ולהעביר אותו לכביסה – כיום רוב ספות הבד אשר מיוצרות ניתנות בקלות להסרה. כמובן שגם במקרה הזה חשוב להקפיד לקרוא את הוראות היצרן, וזאת על מנת לא לגרום לנזק לספה בפעולת הכיבוס.
  • אוורור הריפוד – על מנת לצמצמם את ההצטברות של קרדית האבק, האויבת הגדולה ביותר של הספה ואשר עלולה להזיק לבריאות יש לבצע מדי פעם אוורור של הריפוד של הספה באוויר הצח. הסיבה לכך היא שבאמצעות ניעור ואוורור של הספה ניתן לוודא כי אכן הוסר האבק והלכלוך אשר מצטבר עם הזמן על גבי הספה.

 

היתרון בניקוי ספות

 

אולי יעניין אותך גם

מנטליסט בהופעה
בעלי מקצוע
איך להיות מנטליסט?

רוצים להיות מנטליסטים? חולמים להופיע מול קהל גדול ולהיות אמני החושים הטובים ביותר? הופעה של מנטליסט הינה מההופעות הנדרשות ביותר בארץ וברחבי העולם, ורבים חולמים

קרא עוד »
חייה
בעלי מקצוע
4 דרכים לביצוע הרחקת עטלפים

עטלפים הם יונקים הפועלים בלילה ומצויים בתפוצה רחבה במדינת ישראל. נוכחותם מורגשת היטב בתוככי הערים, כאשר מדי ערב נעים העטלפים בין העצים שמפירותיהם הם ניזונים.

קרא עוד »
בעלי מקצוע
פיצוץ בצנרת מים – מה אפשר לעשות?

אחת החוויות המפוקפקות ביותר בחיי השגרה הביתיים שלנו, היא זו שאנחנו חוזרים הביתה אחרי יום עבודה ארוך ומפרך, ומגלים שהיה פיצוץ בצנרת המים בבית, ושהבית

קרא עוד »