נהיגה בפסילה – מהו העונש החמור ביותר?

אנחנו מקווים שלא הגעתם לכאן מכיוון שעברתם על החוק ונהגתם אף על פי שנפסל לכם הרישיון.

אם כן, אז תוכלו למצוא במאמר זה את ההשלכות לפעולה שכזה במידה ונתפסת על ידי רשויות החוק, מה העונש החמור ביותר ומה עלייך לעשות.

בכל מקרה, אף על פי שהעונש המירבי הינו חמור ועשוי להיות משמעותי ביותר הוא איננו חד משמעי ובהחלט יכול להיות נמוך יותר תלוי בנסיבות והעורך דין המייצג את הנאשם.

נדבר גם על כך במאמר הזה.

 

שלילית הרישיון

במידה ובית המשפט החליט על נאשם כי העונש המוטל עליו הינו פסילת רישיונו ושלילתו על הנאשם להפקיד את רישיונו הגורם הרלוונטי בבית המשפט. תקופת השלילה משתנה בהתאם לחוק עליו עבר הנאשם ונסיבות האירוע, כל מקרה לגופו.

בכל מקרה, תקופת הפסילה תתחיל רק מרגע שהנאשם יפקיד את הרישיון לבית המשפט, שם ימתין לו אצל הגורמים הרלוונטיים עד וכאשר תקופת הזמן של השלילה תיגמר, אז יוכל לקבל בחזרה את שלילת הרישיון.

שלילת הרישיון משמע שאינך יכול לנהוג, מכיוון שאין לך רישיון, ועלייך להמתין את הזמן שנקבע עבור השלילה, אין מה לעשות בנידון.

 

מה העונש המרבי?

נהיגה בפסילה היא מעשה חמור שאמנם עשויה להיות מפתה עבור מישהו שקיבל עונש שלילה אמנם יש לה השלכות מרחיקות לכת שבהחלט לא שוות את הסיכון. העונש המירבי הינו 3 שנות מאסר בבית כלא וקנס של עד 100,000 ₪, במקרים מסוימים יחול רק אחד מהם אמנם זהו העונש המירבי.

כמו שאתם מבינים, העונש חמור מאוד ועשוי מאוד לפגוע באורח חייו של מי שבוחר לנהוג בזמן שנשלל לו הרישיון, הסיכון לא שווה את זה, במיוחד וכאשר ישנם מארבים משטרתיים או במידה ותבצע תאונה שתסגיר ואותך.

 

מה עליי לעשות?

לא לנהוג כאשר הרישיון שלך בשלילה. אמנם במידה וכן, זה מה שעליכם לעשות:

המקרה הינו חמור והדבר החשוב ביותר שיוכל ככל הנראה לסייע לך מאוד הוא לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה.

עורך דין תעבורה המכיר את עבודת בית המשפט היטב ואת החוק בכל מה שקשור לתעבורה הוא התקווה היחידה של מי שהסתבך אם החוק, ככל הנראה שבחירה בעורך דין טוב הוא הדרך היחיד שאדם במקרה כזה יכול לעשות בשביל לנסות ולשפר את מצבו

 

סיכום – נהיגה בפסילה והעונש החמור ביותר

לקיחת הסיכון בנהיגה כאשר הרישיון בשלילה איננה שווה את זה בשום צורה לא משנה מה המקרה. עונש המאסר המשמעותי הנגרע מפעולה שכזאת והקנס הכספי הגבוה הם סיכון שרובם המוחלט של האנשים לא מוכנים לקחת על עצמם.

בכל מקרה, במידה ומישהו הסתבך עם החוק בכל מה שקשור לנהיגה כאשר הרישיון נפסל, יש להתייעץ עם עורך דין תעבורתי להמשך תהליך וניסיון לצמצם את העונש העתידי כמה שניתן, תהליך הבחירה בעורך דין תעבורתי טוב דרמטית.

 

פטיש

אולי יעניין אותך גם

7 טיפים לבחירת עוד תותח!
עריכת דין
7 טיפים לבחירת עו"ד תותח!

כאשר מתמודדים עם בעיות משפטיות, חשוב להחזיק את עורך הדין המתאים לצידך. בחירת עורך דין מוסמך ואמין יכולה להשפיע באופן משמעותי על תוצאת התיק שלך.

קרא עוד »