משכנתא ללא הון עצמי – האם זה בכלל אפשרי?

כיום, המשכנתאות הניתנות על ידי הבנקים השונים עבור הלקוחות שעומדים בתנאיהם וזכאים למשכנתא, מעניקות עד כ- 75 אחוזי מימון מקסימליים. המצב הזה אומר שאת שאר 25 האחוזים, יש להביא בעצמכם, מה שנקרא 'הון עצמי'. לכן למעשה, בכל משכנתא שתקבלו מהבנק, תמיד תצטרכו לשים אחוז מסוים ממימון הנכס, בעצמכם. זו משימה לא פשוטה לרבים, כך שנשאלת השאלה – האם ניתן לקבל משכנתא ללא אחוזי מימון עצמי בלבד. לפניכם הכל על משכנתא ללא הון עצמי – האם זה בכלל אפשרי?

 

מה הכוונה במשכנתא ללא הון עצמי?

לכל משכנתא שניתנת על ידי הבנק, יש אחוז מסוים של מימון מהנכס, כאשר את שאר האחוזים תצטרכו לשלם בעצמכם. זו הכוונה ב'הון עצמי', מדובר באחוז שתצטרכו לשלם על הדירה, לצד המשכנתא וההלוואה שתינתן לכם. לכל משכנתא ועסקה שתסגרו עם הבנקים השונים, יהיה מסלול ומאפיינים שונים, וכך גם אחוזי הון עצמי שונים. אך הדבר הבטוח – משכנתא מהבנק, לא יכולה להיות ללא הון עצמי, כך שהאפשרות היחידה הועמדת בפניכם – היא לסגור עוד הלוואה ולשם את ההון העצמי מקופות גמל שונות וכדומה. לעוד מידע ותמיכה מומלץ לפנות אל – https://www.vider.co.il.

 

מה הם אחוזי ההון העצמי הנדרשים במשכנתא?

בכל משכנתא ועסקה, יהיו נתונים שונים וכך גם אחוזי מימון שונים, אך המקסימום האפשרי שהניתן למימון על ידי הבנק כבר ידוע מראש, וכך תוכלו להתכונן בהתאם:

  • במשכנתא עבור דירה ראשונה, אחוז המימון של הבנק יכול להגיע רק עד כ- 75 אחוזים, ולא יותר. במצב הזה, תצטרכו לשלם את 25 האחוזים הנותרים בעצמכם, כהון עצמי.
  • במשכנתא שנייה, אחוז המימון מהבנק המקסימלי שתוכלו לקבל יהיה כ- 50 אחוזי משווי הדירה והנכס הנרכש. במצב הזה, ההון העצמי הנדרש מכך הוא חצי משווי הנכס, אחוז גבוה יותר משהיה ברכישת הדירה הראשונה.
  • במשכנתא של משפרי דיור, כלומר מצב בו אתם מוכרים א תהדירה הראשונה ועוברים לרכוש דירה אחרת, המשכנתא יכולה להגיע רק עד כ- 70 אחוזים משווי הנכס החדש, ואחוזי ההון העצמי יהיו כ- 30 אחוזים.

 

מה האפשרויות לרכישת משכנתא ללא הון עצמי?

אחוזי המימון שעברנו עליהם, הם האפשרות היחידה למשכנתא על ידי הבנק, וממנו, לא ניתן לקבל משכנתא ללא הון עצמי. עם זאת, ישנן כמה דרכים אחרות להשיג את ההון העצמי, שחיבורם עם המשכנתא – משלם את כל מחיר הנכס החדש, ללא מימון עצמי מידי כלל:

  • הלוואה חיצונית – הלוואה מגורם אחר שאינו הבנק הנותן את המשכנתא, יכולה לכסות עבורכם את אחוזי המימון העצמי באופן מידי, ותצטרכו להחזיר אותה לצד החזרת המשכנתא בהמשך.
  • במידה ויש לכם קרנות פנסיה, גמל, או קרנות השתלמות, תוכלו לקבל כנגדם, בעוד והם משמשים כעירבון, הלוואה מהבנק. ככל שהקופות הללו יותר גדולות, תוכלו לקבל הלוואה בסכום גבוה יותר, שיצליח לכסות את החלק של המימון העצמי במשכנתא.

משכנתא

אולי יעניין אותך גם

בית ביד
משכנתאות
מי מספק ייעוץ משכנתאות בישראל?

משכנתא הינה ההלוואה החשובה ביותר שתיקחו בחייכם ולמעשה תהיה הלוואה שתלווה אתכם לאורך שנים רבות. המשכנתא תעזור לכם לרכוש את דירת החלומות עבור המשפחה שבניתם,

קרא עוד »