האם התקנת מערכת סולארית יכולה להתאים גם לעסק ?

בשנים האחרונות, הפקה של חשמל ירוק מאנרגיה סולארית הפכה פופולרית ביותר.

ישראל, מדינה שופעת שמש, גרמה לרבים להבין את הפוטנציאל הגלום בעניין, ואלו החלו להקים מערכות סולאריות על גגותיהם, גם בבתי העסק שבבעלותם.

אתם מוזמנים לקרוא ולהכיר את מנגנון החיסכון, ולעיתים אף הרווח, עבור העסק שלכם – מערכת סולארית מסחרית.

 

מערכות סולאריות – מבוא למתחילים

מערכות סולאריות הן מערכות המפיקות חשמל בעזרת שימוש באנרגיית השמש. על פי חברת החשמל, אפשר להתקין את המערכת במבנים עסקיים, מוסדיים וכן מסחריים. מערכות אלו פופולריות כיום לא רק בבתים אלא גם בעסקים. בעלי העסקים מתקינים בגגות העסק את המערכת ונהנים מהטבות רבות.

 

למה לי מערכת סולארית?

מערכות סולאריות, המותקנת על גג העסק, ניתנות לשימוש בשני אופנים. ראשית, יכול בעל העסק להשתמש בחשמל לשימושו הפרטי ולתפעול עסקיו. שנית, יכול אדם למכור את החשמל לחברת החשמל. כאשר מתקינים את המערכת עבור צרכים אישיים נהנים מחיסכון בחשבון צריכת החשמל וכאשר מקימים ומוכרים לחברת החשמל, בעל העסק נהנה מהרווח הכספי.

 

יתרונות המערכת הסולארית

למערכות הסולאריות יתרונות רבים וכמעט אף חיסרון, מלבד עלות ההקמה הראשונית, אך גם הוצאה זו מחזירה את עצמה תוך שנים ספורות. המערכות עשויות להחזיק בין 20 ל- 30 שנים בעזרת תחזוקה נכונה. הקמת מערכת סולארית מתאימה להתקנה על גבי מבנים רבים, בהם מחסנים, מבנים חקלאים וכו'. מדובר על השקעה מובטחת לעסק, כיוון שהיא מספקת מקור הכנסה קבוע נוסף.

יתרון נוסף שעומד למערכת גלום בניצול שטח שאינו בשימוש. כמו כן, כיוון שהמערכת ירוקה ואיכותית לסביבה, שכן מפחיתה את היקף שריפת הנפט שנדרש לייצור חשמל, זוכה העסק לדמית חיובית, כשומר על איכות הסביבה ומחזק תדמית התורמת לסביבה. לבסוף, יש לציין שהבנקים נותנים הלוואות להתקנת מערכת סולארית מסחרית, על מנת לעודד את התרומה לסביבה, וכמוהם גם חברת החשמל מעניקה הלוואות וסיוע.

 

אז למה כדאי?

הקמה של מערכות סולאריות בעסקים מנצלת אנרגיה קיימת, לשם ייצור חשמל, ללא כל מגע יד אדם או תלות בו. בנוסף, עסקים מעוניינים להירתם להתקדמות המגמה הגוברת של שמירה על איכות הסביבה, שכן פעולה זו מעניקה להן כוח, תורמת להתפתחות העסק ואף מסייעת לעסק להגדיל את מאגר הלקוחות שלו. הדבר מושך לקוחות הדוגלים בעולם ירוק ובמניעת זיהומים לסביבה. מכאן, שכל הסיבות להקמת המערכת בעסק היא חיובית ותורמת לו.

 

סיכום

מערכות סולאריות הן מערכות המוקמות על גג בניין ומנצלות אנרגיה טבעית לשם הפקת אנרגיה. כיום, עסקים רבים לוקחים חלק במגמה הירוקה הפוקדת את המדינה, ומתקינים מערכות אלו על גג עסקם. המערכת תורמת לעסק מבחינות רבות, לרבות צמצום הוצאות על חשמל, הגדלת הכנסה מהרווח במכירת החשמל שהופק לחברת החשמל וכן משיכת לקוחות פוטנציאליים הדוגלים בגישה ירוקה וחיזוק וביסוס מעמד העסק.

 

קולטים

אולי יעניין אותך גם

מנטליסט בהופעה
בעלי מקצוע
איך להיות מנטליסט?

רוצים להיות מנטליסטים? חולמים להופיע מול קהל גדול ולהיות אמני החושים הטובים ביותר? הופעה של מנטליסט הינה מההופעות הנדרשות ביותר בארץ וברחבי העולם, ורבים חולמים

קרא עוד »
חייה
בעלי מקצוע
4 דרכים לביצוע הרחקת עטלפים

עטלפים הם יונקים הפועלים בלילה ומצויים בתפוצה רחבה במדינת ישראל. נוכחותם מורגשת היטב בתוככי הערים, כאשר מדי ערב נעים העטלפים בין העצים שמפירותיהם הם ניזונים.

קרא עוד »