האם זה בריא לרוץ עם מזגן בבית

אימון על הליכון היא דרך נפלאה לשמור על כושר.

אימון בבית בהכרח יהיה יותר זמין ונוח ויחסוך לנו הרבה זמן יקר.

בכל מזג אוויר ובכל שעה ביום, כשיש לכם הליכון בבית אימון ספונטני מהיר הוא תמיד אופציה.

בעלי הליכונים רבים נהנים מהפרטיות שאימון ביתי מספק וגם מהאפשרות לקבוע את התנאים, כמות האור בחדר, העוצמה של המוזיקה והכי חשוב, שליטה בטמפרטורה של החדר.

יש שמסתפקים בחלון פתוח, אחרים משקיעים במאוורר נעים והבחירה המפנקת מכולם היא כמובן מזגן עוצמתי.

אך כיצד מזגן משפיע על האימון שלנו? האם הוא מאפשר לנו להגיע לביצועים גבוהים יותר או שמה הוא פוגם באיכות האימון שלנו?

 

מזגן –  האומנם האויב הגדול ביותר של אימון מוצלח?

החדשות הטובות הן שלרוץ על הליכון בסביבה ממוזגת היא לא בחירה רעה כפי שרבים טועים לחשוב. באימון סיבולת לב ריאה מוצלח הגוף בהכרח מתחמם. מזגן מאט את קצב ההתחממות של הגוף שלנו בעת אימון ולכן יש שטועים לחשוב שהוא פוגע באיכות האימון שלנו אך למעשה הוא פותח לנו הזדמנות לעבוד על הכושר שלנו. כאשר אנחנו רצים על ההליכון בסביבה ממוזגת אנחנו למעשה יכולים לרוץ פרק זמן ממושך יותר ובקצב גבוה יותר שכן הגוף שלנו מתחמם לאט יותר ובכך העומס על הגוף שלנו קטן יותר.

 

מזגן בעת אימון – למה חשוב לשים לב

אם החלטתם לרוץ עם מזגן כדאי להקדיש מחשבה לטמפרטורה ולהגדרות של המכשיר. חשוב לבחור תכנית עם אוורור. כמו כן, שימו לב שיש לדאוג באופן שוטף לניקיון הפילטרים של המזגן. סירקולציה טובה של אוויר נקי היא חיונית לאימון מוצלח. הפעלה של מזגן ללא פעולת אוורור או של מזגן בעל פילטרים מלוכלכים תפגום באיכות האימון שלכם ועלולה להגביר את הסיכוי לקשיי נשימה ואף לאלרגיות. באשר לטמפרטורה רצוי לא להגזים ולבחור טמפרטורה נמוכה מידי שכן, כאמור, בכדי להגיע לתוצאות טובות במהלך האימון הגוף צריך להתחמם. כמו כן, שימו לב כי ההליכון לא ממוקם ישירות מתחת לפתח האוורור של המזגן שכן זרם אוויר קר וישיר בזמן האימון עשוי להוביל לשרירים תפוסים.

 

לשמור על סביבה נעימה כמפתח להתמדה

לכל אחד שיטות אחרות כדי לשמור על חום גוף מבוקר במהלך האימון, התנסו במזגן, מאוורר וחלונות פתוחים עד שתמצאו את השיטה שעושה לכם את הטוב ביותר. בכל מקרה הקפידו על שתייה מרובה ובגדים מאווררים וזכרו כי חשוב ביותר שתרגישו בנוח. הדבר הכי חשוב בנוגע לאימון גופני הוא התמדה ולכן סביבת אימון נעימה ונוחה היא הכרחית. אם אתם זקוקים לסיוע ביצירת הסביבה הנוחה בשבילכם או בכל מקרה של ספק בנוגע לדרך המיטבית להפיק את המקסימום מן האימון הביתי שלכם חשוב להתייעץ עם מקצוענים. היכנסו לאתר על מנת להתייעץ ולקבל את כל המידע העדכני ביותר שיבטיח לכם אימון מושלם.

 

איש רץ

אולי יעניין אותך גם

מכשיר בריאותי
בריאות
הזמנת מוצרים לגיל השלישי אונליין

הגיל השלישי, מוביל מבוגרים רבים להזדקק למוצרים ועזרים שונים, אשר יסייעו להם בהתמודדות עם הזקנה. תהליכי ההזדקנת מובילים לירידה בתפקוד, ומשכך לירידה באיכות החיים, המצריכה

קרא עוד »