לבקנות עינית

מתוך לא מעט סוגים של בעיות בעיניים, אנחנו רואים שקיימת גם בעיה של לבקנות.

ממש כפי שהיא באה לידי ביטוי באיברים אחרים בגופנו בכך שהתוצאה היא לובן, הרי שגם בעין זה יכול לידי ביטוי בצורה כזאת. מה עושים במצב כזה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 

מה כולל מקרה של לבקנות?

כאשר מדרים על לבקנות עינית למעשה מדברים על מצב גנטי שאנחנו רואם את הביטוי שלו כמובן בעיניים. יש חוסר בצע, כלומר בפיגמנטציה, של קשתית העין וגם של הרשתית. חשוב להבין: הקשתית היא החלק הצבעוני של העין והחלק הזה אחראי בפועל על ויסות כמות האור שנכנסת דרך האישון. לכן, במצב כזה למעשה אנחנו עלולים לסבול מבעיות בדרגות חומרה כאלה ואחרות בראיה. במילים אחרות: חוסר פיגמנטציה בעין עלולה להשפיע באופן משמעותי ביותר על איכות הראייה שלנו ולכן ברור שצריך לעשות משהו בנידון. כאשר מדברי על המקרה הספציפי של לבנות עינית, למעשה מדברים על מצב שבו ישנו חוסר של מלנין בעיניים, כאשר החוסר הזה יכול להיות חלקי או מלא. לא אחת ניתן לראות שאנשים אשר סובלים מלבקנות עינית סובלים גם מבעיה באופן שבו האינפורמציה מועברת מעצב הראייה אל המוח.

 

תופעות נוספות שעלולות להיווצר בגלל לבקנות עינית

חשוב לדעת שכאשר מדברים על תופעה כמו לבנות עינית, למעשה מדברים על מקרה שבגללו עלולות להיווצר עוד ועוד בעיות. למשל: תנועות עיניים מאוד מהירות ובלתי רצוניות. בנוסף, גם תופעות כמו רגישות מאוד גבוהה לאור עלולה ללוות את חייו של מי שסובל מהתופעה הזאת וכך גם פזילה ברמה כזו או אחרת. לא אחת אנחנו רואים שיש גם פגיעה בתיאום שבין העיניים ובין תפיסת העומק ולכן ברור מדוע אדם שסובל מתופעה כזאת יחפש פתרונות וירצה לעשות משהו בנידון.

 

האם יש פתרון וטיפול?

ממש כפי שקורה לגבי הרבה בעיות אחרות שמהן אנשים עלולים לסבול בהקשר של הראייה, גם כאשר מדברים על לבקנות עינית חשוב תחילה לעבור אבחון. רק אחרי שיתבצע אבחון על ידי איש מקצוע מוביל, נוכל להבין מה לעשות בנידון. אומנם זה נכון שאי אפשר להעלים את הבעיה לחלוטין, אך היום יש יותר ויותר ידע שנצבר בתחום הזה. כמו כן, משקפי ראייה בהחלט יוכלו לשפר את המצב וכך גם עדשות מגע, שכן בעזרת אביזרים כאלה איכות הראייה משתפרת בצורה ניכרת. משקפיים כהים יוכלו גם הם לעזור כדי להתמודד עם הרגישות לאור השמש ויש גם מקרים שבהם מומלץ לעבור ניתוח לשיפור הראיה. מה שבטוח זה שאם אתם, או הילדים שלכם, סובלים מתופעה כזאת, חשוב מאוד לבדוק לאיזה מומחים אתם פונים. אל תדחו את העניין, פנו כמה שיותר מהר לאנשי המקצוע הטובים ביותר ותראו שלא תצטערו, שכן כמעט תמיד יש אפשרות לשפר את המצב ואת הראייה.

 

העין

אולי יעניין אותך גם

מכשיר בריאותי
בריאות
הזמנת מוצרים לגיל השלישי אונליין

הגיל השלישי, מוביל מבוגרים רבים להזדקק למוצרים ועזרים שונים, אשר יסייעו להם בהתמודדות עם הזקנה. תהליכי ההזדקנת מובילים לירידה בתפקוד, ומשכך לירידה באיכות החיים, המצריכה

קרא עוד »