יתרונות ליצירה ויצירתיות אצל מבוגרים

תחום היצירה הוא אחד התחומים הנפוצים ואהובים ביותר בארץ בפרט ובעולם בכלל.

היצירה מביאה איתה לא מעט יתרונות שניתן לשים לב אליהם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך, משום שהיא מתמקדת בלא מעט חושים, חשיבה ועשייה.

על מנת להבין איך היצירה יכולה להפוך גם את החיים שלכם לטובים יותר, הנה רשימה של יתרונות ליצירה ויצירתיות אצל מבוגרים.

אין לנו ספק שבסוף קריאת המאמר גם אתם תעשו את דרככם אל חנות היצירה הקרובה כדי לקנות כמה חומרי עבודה לתחילת תהליך היצירה האישי שלכם.

קדימה, שנצא לדרך?

 

יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים – כן, זה קיים

אנשים רבים נוטים לחשוב שמושגי היצירה והיצירתיות שייכים אך ורק לילדים ולצעירים. בתפישה הזו יש משהו נכון, שכן ככל שהאדם צעיר יותר כך הוא פחות ממוסגר בתוך קופסה שמקבעת את המחשבה שלו, והוא הרבה יותר מרשה לעצמו לחרוג מהחוקים, להתנסות ולהיות יצירתי.

לעומת זאת, אנשים שיקפידו על שימור היצירה והיצירתיות, יגלו שהם הרבה יותר מאושרים, הרבה יותר חדים ולפעמים גם מעשירים את הידע שלהם בכמה וכמה רמות. את כל אלו ניתן להשיג בקלות באמצעות רכישה של ערכות יצירה למבוגרים, אז בואו נבין קצת יותר לעומק איך זה עומד לעזור לכם.

 

מוח עובד – חדות לאורך זמן

ככל שאתם הולכים ונעשים מבוגרים יותר, כך הרמה הקוגנטיבית שלכם הולכת ופוחתת. כן, החשיבה כבר פחות חדה, הרעיונות כבר פחות מוצלחים, והזיכרון גם הוא מתחיל לתעתע בכם. אז מה בין כל אלו לבין יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים? פשוט מאוד – ככל שתשמרו על המוח שלכם בפעילות, כך תוכלו לשמר את הרמה הקוגנטיבית הגבוהה שלכם לאורך זמן.

זה לא סתם שניתן למצוא היום מבוגרים בני למעלה מ-80 ו-90 שנים, שממשיכים לדבר בצורה קוהרנטית, להבין הומור ולקחת חלק בפעילויות חברתיות. אותם מבוגרים מקפידים על מגוון רחב של עשייה ומחשבה, דרך יצירות אמנות, דרך פתרון תשחצים ועוד.

 

לשמור על מצב רוח מרומם

יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים יכולות לשמור על מצב הרוח שלכם גבוה וחיובי. הגיל, מה לעשות, מביא איתו לא מעט מצבי רוח ירודים וקצת פחות נעימים ומשמחים, והדבר נובע ממגוון רחב של סיבות כמו יציאה לפנסיה, שעמום ועוד. ברגע שאתם משמרים יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים, אתם גורמים לעשייה שמונעת מצבי שעמום, ותורמת רבות ליצירת לוח זמנים מסודר וברור, מבלי שהחיים מרגישים כמו מתפוררים בין האצבעות.

 

לעטר את הבית עם יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים

סיבה נוספת לשמירה על יצירה ויצירתיות אצל מבוגרים קשורה בנראות של הבית שלהם. ברגע שהם מקפידים על יצירת יצירות אמנות, הם יכולים להבטיח לעצמם בית מקושט עם התמונות שהם עצמם ציירו, צבעו או עיצבו. לסיכום, שמרו על היצירה והיצירתיות כחלק בלתי נפרד מהחיים שלכם, ותראו איך הם משתפרים פלאים. תהנו!

 

עט ודף

אולי יעניין אותך גם

מה ניתן ללמוד אצל חוי ארנפלד
לימודים
מה ניתן ללמוד אצל חוי ארנפלד?

לימודים לנשים חרדיות כבר הפכו לאפשרות נפוצה ומקובלת במגזר החרדי. מכללות המיועדות לנשים חרדיות או שלוחות חרדיות למכללות ולאוניברסיטאות הן כבר לא מחזה נדיר. אחת

קרא עוד »
איך בוחרים קייטנה לילדים?
לימודים
איך בוחרים קייטנה לילדים?

בחירה של קייטנה עבור הילדים הינה עניין שמצריך היכרות בסיסית עם פרמטרים שונים. שכן, כל אחד רוצה להיות בטוח שהוא רושם את הילד שלו לקייטנה

קרא עוד »