חלוקת פליירים – הדרך המהירה להגיע לקוחות פוטנציאליים

מה הדבר הראשון שעולה לכם לראש כשאתם חושבים על חלוקת פליירים? ככל הנראה אתם חושבים על עבודה לחופש הגדול, או על הפליירים שמגיעים אליכם לתיבת הדואר. אז איך עושים את זה נכון? ולמה כדאי לשים לב כדי להפוך את החלוקה לכמה שיותר יעילה?

הדפסנו כמות גדולה של פליירים, ושלחנו את המחלק שלנו לדרך. מכאן, נותר רק להחזיק אצבעות, ולקוות לשיחות טלפון מלקוחות פוטנציאליים בעקבות הפרסום בפליירים. התחושה היא שאין מה לעשות חוץ מלחכות, אבל מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לוודא שהחלוקה תעבור בשלום?

האחריות על כתפיו של המחלק

עבודה בחלוקת פליירים היא עבודה שעלולה להיות סיזיפית, כאשר המחלק עובר מתיבה לתיבה, או משמשה לשמשה. עלינו לוודא שאנחנו אכן סומכים על המחלק שלנו, שיעבור בין המכוניות או התיבות בהתאם לבקשתנו. היו מקרים מעולם, שמחלקים מנסים לעגל פינות, "ומעלימים" כמות מכובדת של פליירים על מנת לקצר את העבודה. כיצד ניתן למנוע את זה? התשובה היא פשוטה. לאחר שהמחלק דיווח לנו על סיום החלוקה, בקרו ביקור קצר באיזור החלוקה. בדקו מספר תיבות דואר באקראי, בדגש על החלק האחרון בו ביקר המחלק. כך תוכלו לדעת שהפליירים אכן מגיעים ליעדם בבטחה.

חוק המספרים הגדולים

במקרה של פליירים, אנחנו לא פונים לקהל יעד מסוים. כלומר, במידה והעסק שלנו הוא של שמלות בת מצווה, אין לנו דרך לדבר באילו תיבות דואר להניח את הפליירים שלנו. אפשר לומר גם כי חלוקת פליירים היא "לירות לכל הכיוונים" – ואין בכך שום דבר רע. הקפידו על חלוקה באיזורי חלוקה שונים, ובתפוצה רחבה. אם למשל אחוזי ההיענות לפליירים שלנו עומדים על 10 פניות על כל 1000 פליירים, כשנגדיל את כמות הפליירים, האחוזים יגדלו בהתאם.

יותר מדי זה לא כדאי

חלוקת פליירים מוגזמת, יכולה לעשות את האפקט ההפוך בדיוק. מכירים את זה שאתם צועדים ברחוב בדרך הביתה, ורואים פליירים רבים של אותו עסק מתעופפים באוויר, זרוקים על הרצפה, על השמשות, בתיבות דואר ומה לא. בעל העסק יכול לחשוב בטעות שזה מעולה, וכך אף אחד לא יוכל לפספס את הפליירים שלו. האמת היא, שהדבר נותן את האפקט ההפוך ויוצר אנטגוניזם. פרסום אגרסיבי, שמזהם את הסביבה, לא יתקבל בעין יפה בשום מקום. לכן הקפידו לחלק פליירים במידה הנכונה.

חלוקת פליירים בקניון

מכירים את זה שאדם עומד לפני המדרגות הנעות ומחלק פליירים? הרבה פעמים לא נעים לנו להגיד לא, ואנחנו לוקחים את הפלייר למרות שאנחנו לא מעוניינים. פליירים שמחולקים באופן ישיר, הם בעלי סיכוי יותר גבוה להיענות. הכוונה היא, שפלייר שמושאר בתיבה אינו מושט לנו ישירות, ולכן אנו מרגישים פחות מחויבים להיענות לו. כאשר אנחנו עומדים פנים אל פנים מול בן אדם, קשה לנו להגיד לא, וכך הפלייר מוצא את עצמו ישירות בידי הלקוח הפוטנציאלי.

לוח מודעות

שיטה נוספת להפצה של הפליירים היא תלייתם בלוחות מודעות רלוונטיים.  במידה והעסק שלנו בשכונה כלשהי, נתלה את הפליירים שם. במידה והעסק שלנו הוא צהרון, נתלה את הפלייר בבתי ספר. כך נוכל להבטיח שהפלייר יגיע לקהל היעד הנכון, ובקלות.

פלייר

אולי יעניין אותך גם

שיווק ואינטרנט
איך בוחרים סליקת אשראי

אין דבר יותר מורכב מאשר ניהול חנות ובטח שחנות אינטרנטית. אם אתם בעלים של חנות אינטרנטית אתם צריכים לחשוב על הנושא של קידום אתרים, תפעול

קרא עוד »
מגזין אינטרנטי
שיווק ואינטרנט
מגזין אינטרנטי – איך הוא נראה?

מגזין אינטרנטי צריך להתמחות בתחום ספציפי, להציג את הדברים בצורה פשוטה ולאפשר ביצוע סוגים שונים של פעולות רלוונטיות. במאמר הבא נציג את המאפיינים הללו ונסביר

קרא עוד »