4 דברים שחייבים לקחת בחשבון לפני התקנת בריכה בבית פרטי

אין ספק שבריכה בבית פרטי משדרגת את החצר ומוסיפה הרבה ענין וכייף למשפחה.

עם זאת יש לקחת בחשבון מספר דברים לפני התקנתה. המאמר הבא יפרט מהם.

 

1 – בחירת סוג הבריכה

לפני שמחליטים להתקין בריכה בבית פרטי יש להחליט איזה סוג של בריכה יתאים לכם מבחינה הן מבחינה תקציבית והן מבחינת התחזוקה. הבריכות היקרות ביותר הן בריכות העשויות בטון והתקנתם אורכת זמן רב. בשביל להתקין בריכה מסוג זה צריך לקבל מהעירייה היתר בניה. הבריכה ניתנת לעיצוב ולחיפוי ויש לתחזק אותה באופן שוטף. סוג נוסף הוא בריכה מתועשת שהעלויות שלה נמוכות יותר והתקנתה מהירה. הבניה שלה נעשית באמצעות טכניקה ייחודית כך שהקונסטרוקציה מונעת תנודות בקרקע. בנוסף, ניתן להתאים את הצורה שלה לצרכי הקונים. הבריכה הזולה ביותר ולא פחות יציבה וחזקה מבריכת הבטון או הבריכה המתועשת, היא בריכת פיברגלס. הבריכה מגיעה כמעט בשלמותה וניתן להתקין אותה בקרקע או מתחתיה ללא צורך בהיתרי בניה. את הבריכה ניתן להתאים לצרכים של המשפחה מבחינת הצורה, הגודל, העיצוב והחיפוי. היא בטיחותית, קלה לניקוי ולתחזוקה ועומדת בכל התקנים הנדרשים. ניתן להשיג בריכות פיברגלס בחברת לגונה בריכות שחייה.

 

2 – בחירת הגודל בהתאם למיקום

בריכה בבית פרטי יכולה להתאים לחצר או לגג בתנאי שהם רחבים מספיק. מכיוון שניתן להזמין בריכות בכל גודל ובכל צורה, חשוב למדוד את השטח בו תמקמו את הבריכה על מנת שלא תפריע לתשתיות אחרות ותהיה אליה גישה נוחה. הבריכה צריכה להשתלב בחלל כחלק אינטגרלי ממנו. לפיכך, חשוב לבחון אם המיקום שלה יהיה קרוב לבית או רחוק ממנו וכיצד המיקום ישפיע על הצרכים של המשפחה. גם הרוחב והעומק שלה ייקבעו על פי הצרכים. במידה והיא תשמש גם ילדים יש לכך השפעה רבה.

 

3 – בחירת העיצוב המושלם

מבחינה עיצובית הבריכה צריכה להתאים לסגנון של הבית והחצר. כך תוכלו להתאים בריכה עגולה, מלבנית, מרובעת או כל צורה אחרת. תוכלו לחפות אותה בפסיפס או להשאיר את החיפויים הטבעיים, לצבוע אותה, להוסיף מדרגות, סילוני ג'קוזי, תאורת לד וכן הלאה. כל התכנון חייב להיות מראש כדי לבדוק שאכן התקציב שלכם מספיק לכל התוספות.

 

4 – הוצאות נלוות על ניקוי ותחזוקה

חוץ מחשבון מים שיעלה יותר בכל חודש, יש לקחת בחשבון את חומרי הניקוי והתחזוקה של הבריכה. ישנן משפחות השוכרות אדם מקצועי שמתחזק את הבריכה באופן קבוע ודואג לכל, אך ניתן גם לתחזק אותה לבד. כאשר הסננים, המשאבות והסירקולציה של המים איכותיים יהיו לכם פחות דאגות. ניתן לרכוש מכשיר מלח מגן לניקוי הבריכה שהוא בריא יותר מכלור ולעשות שימוש ברובוט או שואב על מנת לנקות את הבסיס שלה. חשוב גם לקחת בחשבון כיסוי לבריכה כדי למנוע מזיקים ועלים בבריכה וגם לשמור על רמת חומציות וטמפרטורה תקינה.

 

שחיין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram