הכירו את המדליסטים האולימפיים בתולדות ישראל

ספורט הוא חלק מרכזי מחיי היום יום שלנו, והרבה מאוד אנשים לא מסוגלים לעבור יום אחד מבלי לעשות פעילות ספורטיבית כלשהיא, או לצפות בטלוויזיה בפעילות כזו.

בדיוק בשביל אנשים כאלו, פעם בארבע שנים, מתקיים האירוע הגדול ביותר של הספורט בכל רחבי העולם, והוא נקרא המשחקים האולימפיים, או בשמו הנפוץ יותר, האולימפיאדה.

האולימפיאדה היא אירוע עולמי של תחרויות ספורט של ענפים רבים, והיא נחשבת לאירוע הספורטיבי הגדול ביותר בעולם מבחינת כמות המשתתפים, והאירוע המדובר ביותר אחרי המונדיאל. גם למדינה שלנו, יש מספר נציגים לא פראיירים בכלל, ששמו את ישראל על המפה והראו לעולם מי אנחנו. בואו נלמד על המדליסטים האולימפיים בתולדות ישראל.

מחפשים אחר גביע בחריטה אישית? אולי מדליות עם חריטה שמית? רגע לפני שאנחנו מרחיבים לגבי מודליסטים אולימפיים מישראל, אנחנו מזמינים אתכם לבקר בחנות של מילמן דור ההמשך – חנות המדליות, הגביעים והפסלונים שלכם. תהנו! וכעת, בואו נחזור לדבר תכלס!

 

מדליית הזהב וזכייתו של גל פרידמן

הישג השיא של מדינת ישראל במשחקים האולימפיים הוא זכייתו של גל פרידמן במדליית הזהב. גל פרידמן זכה במקום הראשון בתחום גלישת הרוח, באולימפיאדה שהתקיימה באתונה בשנת 2004. פרידמן הוא הספורטאי היחיד בהיסטוריה של מדינת ישראל שזכה במדליית זהב אולימפית, ובנוסף לכך, פרידמן הוא גם הספורטאי היחיד שזכה בשתי מדליות אולימפיות. המדליה האולימפית הנוספת של פרידמן הייתה בשנת 1996 במונדיאל שהתקיים באטלנטה, בה הוא זכה במדליית הארד.

 

המדליה האולימפית הראשונה בהיסטוריה של ישראל

המדליה האולימפית הראשונה בהיסטוריה של המדינה שלנו, היא מדליית כסף בה זכתה יעל ארד בשנת 1992, באולימפיאדה שהתרחשה בברצלונה. יעל ייצגה אותנו בתחום הגודו, בו היא התחרתה עד 61 ק"ג. יעל הגיעה לגמר לאחר שניצחה את אייקוף הגרמניה, יריבה הנחשבה לבלתי מנוצחת עד אז. בגמר היא הפסידה לצרפתייה קתלין פולרי, לאחר החלטת שופטים ובעקבות תיקו ללא ניקוד.

יעל ארד היא הישראלית הראשונה שזכתה במדליה אולימפית בישראל, ובנוסף למדלייה האולימפית שלה היא גם זכתה במדליית זהב אחת, במדליית הכסף, ובארבע מדליות ארד באליפות העולם בגודו.

 

שבע מדליות הארד

בנוסף לזכיות של גל פרידמן ויעל ארד, ישנן 7 מדליות ארד נוספות בהן זכו ישראלים במשחקים האולימפיים. על מדליית ארד אחת כבר למדנו, בה זכה גל פרידמן, כ 8 שנים לפני זכייתו במדליית הזהב שלו.

מדליית ארד אחת נרשמת לזכותו של  מיכאל קולגנוב, קיאקיסט ישראלי שזכה במדליית ארד אולימפית באולימפיאדה שהתקיימה בסידני בשנת 2000.

מדליית ארד נוספת נרשמת לזכותו של אורן סמדג'ה, ג'ודוקא עבר שזכה במדליית ארד באולימפיאדה שהתקיימה בברצלונה בשנת 1992. כיום סמדג'ה מאמן את נבחרת ישראל בגודו. סמדג'ה הוא אינו הג'ודוקא הראשון שזכה במדליה אולימפית, וגם לא האחרון. אריק זאבי, הנחשב לאחד מהג'ודוקא הישראליים הטובים ביותר  בכל הזמנים, זכה במדליית הארד באולימפיאדה באתונה בשנת 2004 ,לאחר שהתחרה בקטגורית המשקל הפתוח (מעל 100 ק"ג).

 

עוד קצת על מודליסטים אולימפיים מישראל

בנוסף לזכיותם של זאבי וסמדג'ה, בשנת 2016 באולימפיאדה שהתקיימה בריו, זכו במדליות הארד ירדן גרבי ואורי ששון. ירדן גרבי ויעל ארד הן 2 הנשים היחידיות שזכו במדליה אולימפית בישראל. זכייה נוספת היא זכייתו של שחר צוברי במדליית הארד בשנת 2008 – באולמפיאדה שהתקיימה ב-בייג'ינג. שחר ייצג אותנו בתחום הגלישה, בדומה לגל פרידמן.

סך הכול, לישראל יש 9 מדליות אולימפיות שהושגו על ידי 8 ישראלים, חמש מהן הושגו מתחום הגודו, 3 נוספות בתחום השייט וגלישת הרוח והמדליה הנוספת בתחום הקיאקים. כל הכבוד!

 

מדלית ערד

אולי יעניין אותך גם

לייף סטייל
מדוע לרכוש שטיחי יוקרה?

מחפשים סיבות טובות מספיק לרכוש שטיחי יוקרה איכותיים ולא להסתפק בפחות מזה? במאמר שלפניכם ריכזנו עבורכם את כל הסיבות המרכזיות לצעד החכם הזה   מתאים

קרא עוד »
יהלומים
לייף סטייל
גרין דיימונדס

מי אנחנו? מותג תכשיטי היוקרה גרין דיימונדס – Green Diamonds, הוקם בשנת 2019 במטרה לייצר ולשווק יהלומי מעבדה אקולוגיים ללקוחות המותג בישראל ובארצות הברית. חשוב

קרא עוד »
יד ושי
לייף סטייל
מתנות לחג לעובדים שאוהבים לטייל

אם יש בחברה או בארגון שלכם עובדים שאוהבים לטייל, תוכלו לרכוש בעבורם מתנות מותאמות לאוהבי הקמפינג, מחנאות וטיולים תחת כיפת השמיים. אנחנו מזמינים אתכם להפוך

קרא עוד »
גי בי אל
לייף סטייל
כמה עולה רמקול מוגבר

מחפשים אחר פתרונות הגברה מקצועיים? בין אם אתם צריכים רמקולים, מוניטורים, מערכות הגברה ניידות או בידוריות, צריך לדעת כיצד לבחור את ציוד ההגברה הזה. בואו

קרא עוד »