איפה מרוכזים כל הביטוחים שלי?

על פי נתוני משרד האוצר מעל חמישים אחוז מהאוכלוסייה בישראל לא יודע תמה קורה עם תיק הביטוחים שלה, לא מעט מבוטחים משלמים על ביטוחים כפולים, יש כאלו שמשלמים מחיר יקר ביחס למחיר השוק והם אפילו לא יודעים על כך. כי מה יידע אתכם שאתם יכולים להשיג ביטוח במחיר נמוך יותר? מה אכפת לחברת הביטוח שאתם משלמים לה מחיר יקר? בדיוק לכן אתם צריכים להגיע אל רשימת הביטוחים שלכם ולבדוק ביטוח אחר ביטוח, מה הוא כולל והאם יש איך לייעל אותו. 

 

איך מאתרים את הביטוחים הקיימים על שמי?

יש לא מעט דרכים לאיתור ביטוחים. הדרך המובילה ביותר היא באמצעות כניסה לאתר הר הביטוח הממשלתי שהוקם במטרה להנגיש מידע לציבור המבוטחים בישראל. כל מבוטח יכול להיכנס לאתר, להזין את מספר הזהות שלו בתוספת נתונים אישיים הנדרשים לאימות נתונים וכך להגיע אל רשימת הביטוחים הקיימים על שמו.

לאחר הנפקת דו"ח הר הביטוח, יש לבדוק את הנתונים ולמפות אותם למציאת אפשרויות הייעול הקיימות. זו גם הסיבה בשלה רבים פונים לסוכני ביטוח כדי שהם יבצעו עבורם איתור ביטוחים מקצועי, יעיל ומהיר.

 

למה לבצע בדיקת ביטוחים?

באמצעות בדיקת ביטוחים ניתן לייעל את תיק הביטוח כפי שציינו:

הבעיות העלולות להתגלות הן מגוונות:

  • כפל ביטוחי- מבוטחים המשלמים מספר פעמים על אותו ביטוח ולמרות זאת הם לא מקבלים פיצוי גבוה יותר מחברות הביטוח בעת מימוש הביטוח בגין כך.
  • ביטוחים יקרים – מחירי הביטוח משתנים בהתאם לשינויים במשק וכך חברות הביטוח משנות את מחירי הפוליסות כדי למשוך עוד ועוד לקוחות.
  • חוסרים בביטוחים – לא מעט מבוטחים בטוחים שיש להם ביטוח מסוים למרות שהוא פג תוקף. חברת הביטוח לא תמיד תעדכן את המבוטח שתוקף הביטוח שלו פג ומבוטח שמעוניין להגן על עצמו ככל הניתן, פונה לבדוק מה קורה עם הביטוח שלו. לצורך כך הוא מאתר את הביטוח.
  • ביטוחים מיותרים – זה אולי נשמע אבסורד, אבל לא מעט מבוטחים הם בעלי ביטוחים שהם כבר לא צריכים. זה יכול להיות ביטוח רכב על מספר רכב שכבר לא נמצא בבעלות המבוטח וכן הלאה… חבל!

 

מהי הדרך היעילה ביותר לאיתור ביטוחים?

אמנם משרד האוצר פעל להקמת אתר הר הביטוח במטרה להנגיש מידע. אך אם נבחן את הנתונים נגלה כי המצב לא השתנה בהרבה וגם לאחר שיש את רשימת הביטוחים המתקבלת מאתר הר הביטוח, צריך לדעת איך לפענח אותה בצורה נכונה ולהכיר את שוק הביטוח על מנת להצליח לייעל את הביטוחים הקיימים.

מסיבה זו רבים פונים לבדוק את הביטוחים באמצעות סוכני ביטוח. הם פונים לסוכן הביטוח שלהם בבקשה לבדיקת תיק הביטוחים האישי שלהם. הוא ממפה את הנתונים המתקבלים וכך הוא יודע איך ניתן לייעל את הנתונים ולהפוך את תיק הביטוחים ליעיל יותר.

הביטוחים מתרכזים

אולי יעניין אותך גם

ביטוח נסיעות
ביטוחים
מה צריך לדעת על ביטוח נסיעות לחו"ל?

איזה כיף! אם הגעתם למאמר הזה אתם בוודאי מתכננים נסיעה לחו״ל! אולי אפילו כבר הזמנתם כרטיסים, מקומות לינה ואטרקציות. עכשיו הגיע השלב שאפשר להתחיל להתרגש! נכון, נסיעה לחו״ל

קרא עוד »
הר הביטוח
ביטוחים
הכירו את הר הביטוח

בישראל של ימינו, אנו מוקפים בביטוחים. אנו מבוטחים בביטוח חיים, ביטוח סיעודי, ביטוח דירה, ביטוח מנהלים, ביטוח לאומי כמובן, ועוד. פעמים רבות הביטוח אף לא

קרא עוד »