אביזרים לאופניים – מהם האביזרים החשובים לבטיחות שלכם?

רכיבה על אופניים היא פעולה חווייתית שמתאימה לכל גיל.

הרכיבה מפגישה אותנו עם הטבע, מהווה אתגר פיזי, מקרבת אותנו לחברינו הרוכבים לידינו, מרגשת ויש לה עוד אינספור יתרונות.

על מנת להפוך את הרכיבה לחיובית ולמנוע פגיעות ותאונות, עליכם להשתמש באביזרים המתאימים ביותר.

תוכלו לרכוש את האביזרים בחנויות ובאתרי האינטרנט.

 

אופניים חשמליים

אופניים חשמליים הפכו לנפוצים מאוד, משום שהם לא דורשים מאמץ והם מאוד מהנים. חשוב לציין שהסכנה גדולה יותר כשרוכבים על אופניים חשמליים. אם יש לכם אופניים חשמליים כדאי שתקנו אביזרים לאופניים חשמליים שמטרתם לשמור על הבטיחות שלכם – קסדה טובה וגדולה, מחזירי אור ועוד.

 

קסדה

קסדה היא אולי האביזר החשוב ביותר, לכן כמעט ולא תראו רוכב ללא קסדה. הקסדה שומרת על הראש שלכם מפני התאונות שכנראה יקרו לכם, אם אתם מרבים לרכב על אופניים. הראש עלול להינזק באופן משמעותי ללא קסדה, הן נזק רגשי (אירוע מוחי למשל), והן נזק פיזי. חשוב שתשמרו על עצמכם ותלבשו קסדה בכל רכיבה.

 

מדבקות מחזירות אור

רכיבה בחושך היא נפוצה מאוד בערים או בכבישים צדדיים. הסכנה הטמונה ברכיבה מסוג זה היא התנגשות של רכב באופניים שלכם. החושך מסתיר אתכם והרכב עלול בטעות להתנגש בכם, לכן הומצאו מחזירי האור לאופניים – מחזירי אור אלה מאותתים לכל רכב על כך שאתם נמצאים שם וכתוצאה מכך הוא ייזהר מלפגוע בכם.

 

מחזיק לטלפון

השימוש בטלפון בזמן נהיגה הוא רווח מאוד, לכן חשוב להתקין על האופניים מחזיק לטלפון שימזער את הנזקים שעלולים לקרות במידה ומוציאים את הטלפון מהכיס, או מחזיקים אותו ביד. כמובן שעדיף להימנע משימוש בטלפון בעת רכיבה, אך אם אתם לא מסוגלים לעשות את זה לפחות תשתמשו במחזיק לטלפון.

 

פעמון

הפעמון, בדומה למדבקות מחזירות האור, מסמן לכל מי שעובר לידכם שאתם מגיעים וכי עליו להיזהר. הפעמון מותאם לעוברי אורח שאתם לא רוצים להתנגש בהם והוא מזהיר אותם ומורה להם לזוז הצידה. אם אתם נוסעים בשטח עירוני אתם חייבים לקנות פעמון כיוון שאנשים רבים ייעברו לידכם, אך אם אתם נוסעים בטבע בעיקר – אין זה הכרח.

 

למה כדאי לקנות באינטרנט?

  1. רכישה של אביזרי בטיחות באינטרנט היא נוחה יותר – אתם לא צריכים לצאת מהבית ולהתאמץ.
  2. באתרי האינטרנט תמצאו מגוון מוצרים במחירים טובים יותר מאשר בחנויות הרגילות.

 

סיכום

כולנו אוהבים לרכב על אופניים, אבל חשוב שנעשה את זה בחכמה. שמרו על עצמכם ועל הסביבה שלכם על ידי שימוש באביזרי בטיחות – קסדה איכותית, מחזירי אור ללילה, פעמון אזהרה, מחזיק לטלפון שמיועד לאופניים ועוד – תוכלו לרכוש את האביזרים באתרים רבים. אם תשמרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם, אתם תיהנו יותר מהרכיבה על האופניים!

 

רוכב מקצועי

אולי יעניין אותך גם